Ašští žáci literárně dramatického oboru úspěšně recitovali „na dálku“

V polovině dubna se uskutečnilo okresní kolo soutěžní přehlídky dětských recitátorů Dětská scéna 2021, které „na dálku“ pořádala chebská ZUŠka, v tomto klání naši školu reprezentovali, kromě žáků starších, kteří již mohli postoupit do krajského kola, také naši nejmladší dramaťáčci. Svého úkolu co nejpřirozeněji a přesto originálně a neotřele přednést umělecký text se perfektně zhostili Marianka Petešová a Daneček Filonyiuk, za což jim patří velká pochvala.

O měsíc později, taktéž on-line, pořádala ašská ZUŠ R. Schumanna krajské kolo uvedené soutěže. Zúčastnilo se jej i devět žáků naší školy, kteří si zaslouží velké ocenění za svoji aktivitu, pracovitost a také kreativitu, dokázali se, stejně jako jejich mladší kolegové, na soutěž připravit i za náročných distančních podmínek. Mezi tyto žáky patří Nikola Ferková, Jakub Skamene, Karolína Makrlíková (p. uč. J. Zacharová), Kateřina Blažková, Ema Kulhánková, Amálie Pokorná, Lucie Kašparová, Jakub Kouba (p. uč. A. Pokorná), Dagmar Žibrická (p. uč. P. Hošková). Dagmar Žibrická získala za svůj umělecký přednes čestné uznání, Amálie Pokorná a Jakub Kouba postoupili do celostátního kola uvedené soutěže. Všem žákům i pedagožkám děkujeme za jejich práci a perfektní reprezentaci školy a dvěma výše zmíněným postupujícím budeme držet všechny palce.

Anna Pokorná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *