Miroslava Wolfová pedagogickou osobností Karlovarského kraje

Je nám velkým potěšením, že pedagožka Základní umělecké školy R. Schumanna v Aši, paní Miroslava Wolfová, obdržela z rukou hejtmana Karlovarského kraje, Ing. Petra Kulhánka, ocenění za její dlouholetou záslužnou vynikající práci s dětmi a mládeží v oblasti školství.

Miroslava Wolfová učí hru na klavír v ašské ZUŠce (v Aši i v hazlovské pobočce) téměř čtyřicet let, ve školství se ale jinak pohybuje od svých osmnácti, tj. přes padesát let. Mnoho lidí si ji pamatuje jako korepetitorku ašských dětských sborů vedených Janou Žofákovou. Miroslava Wolfová má nejraději samotnou práci s žáky. Je ráda, že je jim schopná hudbu přiblížit, váží si dobrých vztahů s nimi. Spokojený úsměv na její tváři vyvolává i skutečnost, že i bývalí žáci na ni a na její výuku vzpomínají a mnohdy i oni nějakým způsobem hudbu vyučují. Mnoho z jejích žáků uspělo v různých klavírních soutěžích, někteří také dále studovali hru na klavír na konzervatořích.

Slavnostní setkání, kde byla paní učitelka M. Wolfová oceněna, proběhlo při příležitosti Dne učitelů v úterý, 28. března, ve Valdštejnské obrazárně chebského muzea. Celý pedagogický sbor ašské ZUŠ své kolegyni gratuluje.

Anna Pokorná

1 komentář

  1. Mirko, gratuluji! Ty si za svoji píli a milé a vstřícné jednání zasloužíš velké poděkování od všech! A ja jsem ráda, že jsem byla u tvých začátků a jsem stále tvojí kamarádkou. Míša

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *