Úspěchy a ocenění HO

 

img-20161021-wa0000

Zpěvačky z ašské ZUŠ se poprvé zúčastnily Písňové soutěže Bohuslava Martinů

Soutěž B. Martinů, jejíž 14. ročník se letos odehrál ve dnech 21.-23.10.2016, je každoročně organizována Gymnáziem a hudební školou hlavního města Prahy pro žáky a studenty ve věku 10 – 20 let.

Pro účast v pěveckém zápolení se rozhodlo hned několik žaček ašské ZUŠ: Alena Jelínková, Klárka Nesvarbová, Dorka Křístková a Natálka Hagarová. Tyto nadějné pěvkyně do Prahy vyrazily se svými učitelkami, Jarmilou Rezkovou, Lucií Schwalbovou a Jaroslavou Rekovou, a také se svými nejvěrnějšími fanoušky v podobě maminek, tatínků a prarodičů. Jasným úkolem soutěžících bylo zazpívat tři písně, z toho alespoň jednu od zmíněného hudebního skladatele.

Všem ašským zpěvačkám se jejich vystoupení velice povedlo. Úspěšnou výpravu pak korunovala v nejmladší kategorii dívek, tj.10 – 12 let, Natálie Hagarová. Za klavírního doprovodu Mgr. Jaroslavy Rekové zazpívala kromě povinné skladby Bohuslava Martinů ještě další dvě písně a ve své kategorii vyhrála. Dívkám, ale i jejich pedagožkám, děkujeme za reprezentaci naší školy i města v tak proslulé soutěži.

J. Rezková a A. Pokorná

 

 


Anežka Štěpánová je laureátkou Mezinárodního festivalu ve Strážnici!!!

Ve dnech 24. – 26. června 2016 se konal Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici. Do krásného městečka na Moravě se sjížděly folklorní soubory i jednotlivci z celého světa. Z ašské ZUŠ R.Schumanna se 25. června společně s plzeňskou výpravou vydali na festival Anežka Štěpánová a její tatínek. Cesta byla pohodlná, ale dlouhá. Ještě ten den se všichni vydali prozkoumat slavnosti, sledovali vystoupení souborů v amfiteátrech a prohlíželi si město. Po noci strávené v chatkách, přímo na hranicích se Slovenskem, nastal čas vystoupení. Anežka společně s dalšími vítězi celostátního kola soutěže ZUŠ vystupovala v programu „Muzikanti, zahrajte nám!“. Tento program byl také živě vysílán v rádiu Proglas. Po velice úspěšných výkonech nastal čas návratu domů. Až v autobuse směr Plzeň se všichni dozvěděli, že Anežka obdržela titul Laureát MFF Strážnice 2016, což vyvolalo nejprve zmatek a nevěřícnost, ale pak velkou radost. Z festivalu si všichni odvezli nové známé a krásné zážitky doprovázené lidovou hudbou. Všichni budou na tento výlet dlouho vzpomínat.

 

straznice


Žáci ašské zušky v Hazlově.

 

Na jubilejním 50. ročníku Dne dětí, který v obci Hazlov pořádala 28.5.2016 místní ZŠ a MŠ, vystoupili s krátkým programem také žáci ZUŠ Roberta Schumanna Aš. Dudáckou jazzárnu pro dudy a kontrabas od Milana Jelínka zahráli jeho žáci Anežka Štěpánová a Filip Kříž. Zámecká suita zazněla v podání klarinetového tria Modří lipani /v obsazení Veronika Dohnalová, Tomáš Jurčík a Šimon Hacaj /ped.vedení p.uč. MiroslavOblištil. Za klavírního doprovodu p.uč. Mgr. Jany Malotínové zazpívaly Natálie Hagarová, Ruth Fišerová a Linda Lidman, ped. vedení MgA. Jarmila Rezková.

hazlov2016

 


DALŠÍ ÚSPĚCH AŠSKÉ ZUŠKY

 Krajské kolo soutěže ZUŠ Karlovarského kraje v komorní hře s převahou dechových nástrojů se konalo 30.3.2016 v Mariánských Lázních. Žesťový kvartet v obsazení David Eliáš, Radek Boháček – trubky, Jitka Balovčíková, Šimon Kučera – barytony, zde obsadil krásné druhé místo. Soutěž probíhala v prostorách ZUŠ Fryderyka Chopina M.Lázních, které jsou nově zrekonstruované. V koncertním sále s výbornou akustikou se nám dobře soutěžilo a snažili jsme se podat co nejlepší výkon.
 Krajské kolo soutěže ZUŠ Karlovarského kraje v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů 8.4.2016 v Horním Slavkově naší ZUŠ zastupovalo Kontrabasové duo ve složení Filip Kříž a David Muhr. Jak v Mariánských Lázních tak také v Horním Slavkově získala místní ZUŠ nově zrekonstruované historické prostory pro výuku, pořádání koncertů a soutěží. V půdních prostorách, kde jsou zachovány původní trámy, tak vznikl netypický koncertní sál Kluci se nechali vyhecovat a svým výkonem na kontrabas doslova okouzlili porotu, která byla převážně zastoupena členy Karlovarského symfonického orchestru a jeden člen byl dokonce vedoucí smyčcového oddělení Konzervatoře v Teplicích. Filip s Davidem zaslouženě získali první místo a navíc zvláštní ocenění za nejlépe provedenou moderní skladbu. Tento úspěšný den jsme zakončili v cukrárně  zmrzlinovým pohárem.
  Milan Jelínek
basa2016

PLZEŇSKÁ KONZERVATOŘ PŘIJALA STUDENTKY Z AŠSKÉ ZUŠKY

 

Zasloužené ovoce sklízí za své úsilí studentky ze ZUŠ R. SCHUMANNNA AŠ Anežka Štěpánová a Lucie Künzelová, které v lednu 2016 zvládly talentové zkoušky na konzervatoř v Plzni a od nového školního roku na ní budou studovat.

Anežka Štěpánová pod vedením p.uč. Mgr. Olgy Fernandez studuje na ZUŠce hru na klavír devátým rokem. Její talent jste také mohli obdivovat díky zpěvu a hře na dudy v dudáckém souboru Schumák. Anežčina příprava na talentové zkoušky obnášela nejen každodenní několikahodinové hraní na klavír, intenzivní studium hudební nauky, ale také pravidelné konzultace s panem profesorem přímo na konzervatoři. Jejím snem je zahrát si s nějakým velkým symfonickým orchestrem, například s Vídeňskou filharmonií. Těší se na zdokonalování své klavírní hry a na studentský život ve „velkoměstě“. Má trochu obavy z přísnosti svého profesora na konzervatoři.

Lucka Künzelová studovala pod vedením p.uč. Kamily Cretan hru na příčnou flétnu pouhé tři roky a dokázala se na přijímačky skvěle připravit. Lucka vyhodnocuje přípravu jako poměrně náročnou, kromě každodenního cvičení etud a přednesu se také věnovala hudební teorii, ale musela zvládat také školu – ašské gymnázium. Jejím snem je věnovat se profesionálně hudbě, třeba hrát v orchestru. Hraní na flétnu je pro ni velká radost, jakoby se přenáší do jiné dimenze.

Pro naší školu je to samozřejmě radost, i když nám holky budou chybět. Doufáme, že se k nám jednou vrátí, třeba jako učitelky nebo vystoupí s vlastním koncertem.

Jejich cesta uměleckým vzděláváním je ale teprve na začátku. Přeji jim, ať je plná inspirace pro ně i jejich posluchače.

 

 

Pavla Hošková

 


Karlovarským skřivánkem se stala žákyně ZUŠ Aš.

 

V celostátním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek, které se konalo ve dnech 21. – 23. března 2016 v ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary se na 1. místě v kategorii A2 /žáci studující so´lový zpěv do 12 let/ umístila desetiletá Natálie Hagarová, pod pedagogickým vedením MgA. Jarmily Rezkové, s klavírním doprovodem Mgr. Jaroslavy Rekové. Po ukončení celé soutěže pak byla vyhlášena absolutní vítězkou /z téměř 120 soutěžících/! Kromě diplomu a symbolu soutěže – skleněného skřivánka z dílny p. Stehlíka tak získala ještě poukaz na pobyt v Grandhotelu Ambassador Národní dům s nabídkou wellness procedur pro tři osoby. K obrovskému úspěchu blahopřejeme !!!

J. Rezková, P. Hošková

skrivanek_vitez02skrivanek_vitez01


FLÉTNOVÉ TRIO /pedagog. vedení Kamila Cretan/ na Festivalu tvorby 13.11. 2014 v Městském divadle Karlovy Vary

trio-zus-as-web


Žáci ašské ZUŠ uspěli v mezinárodní konkurenci

 Žáci ze třídy p. učitele Milana Jelínka David Muhr a Filip Kříž vyrazili na mezinárodní kontrabasovou soutěž Franiška Simandla 17.-19.10.2014 v Blatné. Tato soutěž navazuje na Simandlův odkaz a připomíná hudebnímu světu tohoto blatenského rodáka, významného skladatele a pedagoga, který žil v letech 1840-1912. Před špičkovou porotou zahráli David s Filipem v pátek 17. 10. v konkurenci dalších mladých kontrabasistů z ČR, SRN, Rakouska, Polska a Japonska. Oba dva získali 3. místa (Filip v I. kategorii ZUŠ a David ve II. kategorii ZUŠ).

Je to obrovský úspěch a nezbývá než klukům i panu učiteli pogratulovat, popřát další úspěchy a hlavně radost ze hry na úžasný nástroj.

  P. Hošková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA