Divadelní dušičky 2016

plakatnavrh

 

 

Duše a dušičky se festivalem dofoukly

Druhý ročník divadelního festivalu Dušičky – Theaterseelen 2016 (20.-23.10.) byl mezinárodní. V ašské LaRitmě se setkali Němci, Češi a Italové, dětská a studentská divadla patřící pod křídla místní ZUŠ R. Schumanna, a také divadla profesionální.

ZUŠ R. Schumanna a spolek Karel Ašler vedlo k uspořádání divadelní akce Dušičky smutno, prázdno, plískavo, rozhodly se tedy místní duše dofouknout kulturními zážitky. Těmi byla např. vystoupení zuškových divadelních souborů Rytíři a víly, jež dohromady s Midiliďkami festival odstartovaly pohybovým vystoupením Pouť a Nedotknutelní, představení Ošklivý a zacuchaná v podání Darebáků, Lidožroutek souboru DeMentosky, Oskar a růžová paní souboru Piškvorky. Kromě těchto divadel v LaRitmě hrály i děti z ašského Clubiku, žáci z ostrovské ZUŠky a děti z italského Brixenu. Ty svůj divadelní kus Alien dokonce odehrály dvakrát – dopoledne pro žáky z místního gymnázia a odpoledne pro veřejnost. První profesionální představení nazvané Rytíři odehrálo pražské divadlo Toymachine v češtině a němčině, a byla to vskutku vydařená podívaná.

Pro zúčastněné děti připravili organizátoři také výtvarné a divadelní workshopy – dítka vyráběla masky, v nichž pak v pátek vyrazila v průvodu do města, mohla si také vybrat mezi pohybovou a žonglérskou dílnou. Celý festival v sobotu večer završila fireshow seskupení Ignis a koncert kapely, která před nedávnem při křtu svého cédéčka vyprodala pražskou Lucernu, Circus Problem.

Organizátoři jsou vděčni za finanční podporu Euregia Egrensis a Grantového systému města Aš, děkují ale také Ašským službám s.r.o., Obci Krásná a také své nejmilejší pani pokladní, Stáně Staškové.

A. Pokorná, ZUŠ Aš a spolek Karel Ašler