Cvičení HO

Zpěv

Jarmila Rezková

Milí žáci, hlavně pěveckého oddělení, ale i ostatní, kteří si občas zazpívají. Rozhýbejte, nejen své hlasivky, touto hravou a veselou formou. Nejen ve zpěvu najdeme úlevu. Ať se daří!

 

 

 


Bicí

Patrik Lavrinčík

30.4.2020

Bicí

Zdravím opět všechny bubeníky, bubenice. V tomto týdnu jsem si pro vás připravil 2.písně, které mohou zvládnout začátečníci i pokročilí bubeníci. Kdo s bicími nástroji začíná úplně od začátku a zatím na bicí soupravu nezačal hrát, tak ať hraje jednotlivé skladby v rytmických hodnotách, které doposud umí (čtvrťové, osminové a někdo i šestnáctinové na malý buben. Jinak co se týče minulých látek, které jsem zadával, tak si stále procvičujte. Jedná se hlavně o elementární úderovou techniku.

Amerika- Rammstein- video

 

 

Amerika-Rammstein-noty


 

Its my Life- video 

 

 

Its my Life- noty

EKN 

Zdravím všechny hráče na keyboard. Připravil jsem pro vás 2 videa. Jedno je pro úplný začátečníky a druhý pro pokročilé hráče. Pro začátečníky jsem připravil jednoduchou improvizaci, která se dá zahrát se třemi prsty. Pro pokročilé hráče jsem připravil úvod k písni Thousand Years. Videa máte opět v odkaze pod textem.

 

 


17.4.2020

Bicí

Zdravím všechny bubeníky, bubenice. Doufám, že jste si všichni velikonoční svátky užili, i když letos trochu jinak. Připravil jsem pro vás další lekci elementární úderové techniky. V této lekci se budete zabývat údery. Vím, že údery jako takové byly v lekci minulé. Tato lekce se zabývá čtyřmi typy úderů. Každý úder má své pojmenování a ve videu je přímo pojmenován.

EKN

Zdravím všechny klávesáky, klávesačky. Doufám, že jste si všichni velikonoční svátky užily, i když letos trochu jinak. Jelikož jsme pořád omezení se vidět, připravil jsem pro vás další lekci, která má název improvizace v karanténě.

 


3.4. 2020

Zdravím všechny bubeníky a bubenice. V tomto týdnu jsem pro vás připravil video, kde začínáme úplně od začátku. Můžete se divit, ale i pro vyhraného hráče mohou být tyto informace užitečné. Jedná se o správné držení paliček, dále jak zabránit tomu, aby hráč neměl problémy se zánětem šlach a poté procvičování správného úderu. V tomto videu uvidíte 2 způsoby držení paliček- německé držení paliček a francouzské držení paliček- s některými jsme si ukazovali i držení francouzské- jedná se o prstovou techniku. Se začátečníky zatím držení německé (hráč hraje jen od zápěstí). Doporučuji u začátečníků procvičovat jen držení německé a u pokročilých hráčů procvičovat i držení francouzské. Někomu se bude zdát tato lekce zbytečná, ale sami zjistíte, že není, protože správné držení paliček se s bubeníkem potýkají již celou dobu studia.

 

 

Zdravím opět po týdnu všechny hráče na Keyboard. V tomto týdnu jsem pro vás připravil opět rychlou a snadnou improvizaci v D.dur k uvolnění zápěstí.

 


 

27. 3. 2020

Zdravím všechny bubeníky, bubenice. Jak jsem slíbil, opět se po týdnu hlásím. Tentokrát jsem pro vás připravil 3 pop rockové skladby. Každá skladba je zařazená do úrovně hráče.

  1. Europe-The-Final-Countdown– pokročilí hráči
  2. Alphaville-Forever Young– střeně pokročilí hráči
  3. Queen- We will rock you– začátečníci.

Ke každé skladbě jsem připravil i video nahrávku, kde je přesně popsaný postup nácviku+ notový materiál. Samozřejmě jak vám říkám na hodinách, nehrajte úplně přesně to, co je napsaný v notách, pokud se jedná o skladbu v tomto hudebním stylu. Můžete si to hrát i po svém. Využijte vše, co už umíte ze škol, které hrajeme (jednotlivé breaky a rytmy. U skladby u Queen- We will rock you- rytmus, pokud nemáte ještě bicí soupravu, hrajte na malý buben.

Zde jsou veškerá videa ke každé skladbě+noty. Noty na Alphaville nejsou tak cvičte jen podle nahrávky.

 

  1. Europe-The-Final-Countdown


 


 

The-Final-Countdown-Drums-Pokrocili -hraci (noty)

 

    2. Alphaville-Forever Young

 

 

   3. Queen-We Will Rock you

 


 
Queen-We-Will-Rock-You- zacatecnici noty


EKN- Klávesové elektrické nástroje

Zdravím opět po týdnu všechny klávesáky, klávesačky. Tentokrát jsem pro vás připravil 2 video nahrávky. Jelikož někteří mají problém s technikou hry, připravil jsem pro vás video lekci, kde je návod na správné hraní na klávesy. (správné držení ruky, jak uvolnit správně zápěstí atd. Dále jsem připravil pro všechny úrovně hráče video lekci, kde je popsaná jednoduchá improvizace na 3 akordy.

Zde jsou veškerá 2 videa

  1. Jak uvolnit ruce u piana

 

    2. Snadná improvizace na 3.akordy

 


20. 3. 2020

Zdravím všechny bubeníky a bubenice. V úvodu bych chtěl všem popřát pevné zdraví a ať tuto situaci ve zdraví zvládneme, abychom se brzy mohli opět vídat na našich hodinách J.

Připravil jsem pro vás Etudy na malý buben (Studies for snare drum Siegfried Fink), které máte v odkazu ke stažení. Tato škola je univerzální pro všechny úrovně hráče, takže si v ní najde každý student svojí úroveň. Každopádně doporučuji i těm, kteří jsou na úrovni pokročilého hráče, projít školu od začátku. V této škole na malý buben jsou u každého cvičení napsaná tempa číselně nebo v italském hudebním názvosloví. Většina z vás má metronom stažený jako aplikaci v mobilu a ten vám zobrazí i to italské hudební názvosloví (například Andante-tempo v číslici 73-77 BPM). Tempa si vždy volte na začátku nácviku pomalejší a postupně zrychlujte do tempa finálního. Při hře si nechte vždy metronom zapnutý, můžete si ho propojit i se sluchátky, abyste slyšeli jasně tikající metrum. Jak jsem vám již tento týden psal, pokud si nebudete vědět s některým cvičením rady z látky, kterou jsem vám již zadával, můžete se se mnou spojit přes whatsapp a jsem ochotný s vámi tyto cvičení konzultovat i ty nové. Dále máte ke stažení noty, které hrajete na hodinách+ jsem připravil i jednu komorní hru pro soubor- i tu kterou doposud nacvičujeme. Sledujte tuto stránku. Za týden bych vám všem zadal nějakou píseň-skladbu, abyste mohli cvičit i s nahrávkami, jelikož není možné se teď scházet a nemohu vás doprovázet na piano. Takže se držte a budu se brzy opět hlásit.

Ke stažení zde

Zdravím všechny klávesáky a klávesačky. V úvodu bych chtěl všem popřát pevné zdraví a ať tuto situaci ve zdraví zvládneme, abychom se brzy mohli opět vídat na našich hodinách J.

Připravil jsem pro vás notový materiál na EKN-elektronické klávesové nástroje, které máte v odkazu ke stažení. Jedná se o školy, na kterých doposud pracujete, ale máte k dispozici i zpěvníky „Já písnička 2“ a „Já písnička 4“. Z těchto zpěvníků si vyberte písně, pokud by vás už nebavila doposud zadaná cvičení. „Já písničku 2“ doporučuji začátečníkům a „ Já písničku“ 4 pokročilým hráčům. Je tam mnoho písní- skladeb v lidovém jazz i pop rockovém žánru. V odkazu ke stažení máte i notový materiál na všechny akordové značky s grafickým popiskem- pokud byste si nevěděli s nějakou akordovou značkou rady. Veškerá cvičení procvičujte s metronomem, jak jsem vám již tento týden psal, pokud si nebudete vědět s některým cvičením rady z látky, kterou jsem vám již zadával, můžete se se mnou spojit přes whatsapp a jsem ochotný s vámi tyto cvičení konzultovat i ty nové. Sledujte tuto stránku. Za týden bych vám všem zadal nějakou píseň-skladbu, abyste mohli cvičit i s video nahrávkou, jelikož není možné se teď scházet. Takže se držte a budu se brzy opět hlásit.

S pozdravem Patrik Lavrinčík