Malí ašští výtvarníci v porcelánu

V pátek, 7.2.2020, navštívili nejmladší výtvarníci z ašské ZUŠky, pod vedením paní učitelky Evy Kulhavé, muzeum porcelánu v Selbu. S milým panem průvodcem prošly děti výrobu porcelánu (i její historii) od samého počátku, mohly si prohlédnout a dokonce i poslechnout starodávné stroje, které se dříve používaly. Zhlédly i výstavu porcelánových výrobků a měly také možnost „okoukat“ nejrůznější výtvarné styly výzdoby porcelánu. Na závěr si mohly vyzdobit porcelánový svícen, s nímž budou moci rozradostnit své rodiče. Velké poděkování míří k paní Jitce Legéne, která návštěvu našich žáků v Staatliches Museum für Porzellan zorganizovala, a také průvodci, panu Beránkovi, za milý a vstřícný přístup k dětem.