Za filmovým dobrodružstvím do Varů

V pátek 7.2. se vydal autobus zaplněný do posledního místa žáky naší školy a jejich učitelským doprovodem za hudebním dobrodružstvím do Karlových Varů. Okružní jízdou karlovarskými serpentinami jsme se dostali před jedenáctou hodinou přímo před brány Karlovarského městského divadla, kde nás čekala hodina plná filmové hudby v podání Karlovarského symfonického orchestru pod taktovkou dirigenta Jana Kučery a za slovního doprovodu skladatele, herce a režiséra Ondřeje Brouska. Měli jsme možnost vidět a slyšet orchestr z druhého balkónu divadla, který jsme stejně jako autobus zaplnili do posledního místa. Seděli jsme přímo naproti pódiu a toto strategické místo nám umožnilo dobře vidět i na plátno, na kterém se promítaly ukázky z filmů jako Piráti z Karibiku, Harry Potter, nebo také spoty z dětského kanálu ČT:D doprovázené již zmiňovaným Karlovarským symfonickým orchestrem. Žáci naší školy projevili své znalosti při dotazech na filmové skladatele, tempová označení či odhalení televizního spotu na Déčko. Bohužel nás z tak původně strategického místa, jakým balkón v druhém patře je, nebylo slyšet. Z celého hodinového zážitku jsme si odnesli, že muzika k filmu neodmyslitelně patří a na ukázkách jsme se přesvědčili o tom, že například horor přestává být hororem, pokud se použije nevhodná hudba, a že hudba obecně podtrhuje a vytváří celkový ráz filmu.

Veronika Fernandez

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *