Další vybojovaná zlata ašských houslistů

Nastal 6. březen a do ZUŠ Járy Cimrmana ve Františkových Lázních se začali sjíždět smyčaři z celého okresu, jelikož místní ZUŠka jako každý třetí rok pořádala okresní kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje.

Pro naše reprezentanty, Toníka Žibrického a Alenu Jelínkovou, ale vše začalo mnohem dříve. Ti už si svůj soutěžní repertoár přehráli na různých ašských koncertech a ještě 2. 3. na předsoutěžním koncertě ve Františkových Lázních.

Samotná soutěž vypukla v devět hodin. Soutěžící s nervozitou vyčkávali, až na ně přijde řada a budou se moci předvést před děsivě vyhlížející porotou, v jejíž řadách tento rok usedli i naši pedagogové Zuzana Puchelová a Milan Jelínek, který však mne, jako svojí dceru, naštěstí hodnotit nemohl :). Naši reprezentanti se ale nikým nenechali zastrašit a do svých výkonů dali vše, podle některých hráli dokonce i nohama, a tím si vysloužili slova chvály od mnoha přítomných.

Poté nastala však ta chvíle, kdy se porota zavřela ve své porotcovské místnosti, kde se jala hledat vítěze. Všichni soutěžící této chvíle využili a šli si zklidnit nervy něčím na zub, popřípadě zkoušeli různé smyčcové nástroje, které zde byly vystaveny, a seznamovali se s ostatními soutěžícími.

A to už se blížila ta všemi očekávaná doba vyhlašování výsledků. Všichni se shromáždili v sále a s napětím poslouchali slova předsedkyně poroty, Zuzany Puchelové. Naši houslisti si svými výkony vyhráli samé zlato s postupem do krajského kola. Za tento úspěch ale musíme poděkovat naší paní učitelce Puchelové a korepetitorce paní učitelce Oleně Pereverzievě, které obětovaly část svého volného času, aby s námi mohly trénovat.

Velkou radost z postupu a chuť do dalšího trénování nám však o týden později sebrala pandemie, kvůli které jsou všechny soutěže zrušeny. A i když jsme tuto nepěknou novinku oplakali, chuť hrát se nám vrátila a my se už těšíme na naše další hudební zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *