Videosoutěž s účastí našich flétnistek

Doba covidová nám mnohé vzala, ale hodně i dala – zejména nás naučila využívat techniku ve všech možných situacích, např. dálkové výuce, poradách – a kupodivu i v soutěžích. Výtvarníci zasílali obrázky, hudebníci nahrávky. Možnost „online“ soutěže ponechala ZUŠ Litvínov i v době, kdy už – naštěstí – můžeme vše provozovat naživo. Svoji soutěž „Litvínovské dřevohraní“ rozšířila o kategorii videonahrávek, takže žáci nemuseli na soutěž cestovat a jen zaslali svoji soutěžní nahrávku, která musela ovšem splňovat náročné požadavky.
O tom, že je to možná obtížnější než soutěžit naživo, se přesvědčily i dvě flétnistky: Adéla Jasíková a Dominika Poláková ze třídy p.uč. Cretan. Vytvořit nahrávku několika skladeb vcelku, bez střihu videa a (pokud možno) bez chybiček se nakonec ukázalo jako velmi obtížné a časově hodně náročné. Děvčata absolvovala mnoho pokusů, než se podařil záznam, který byly ochotny do soutěže odeslat.
I tato „videosoutěž“ byla silně obsazena, konkurence byla početná, úroveň hráčů (dle uvedených skladeb) vysoká. Proto si velmi ceníme hodnocení, které našim děvčatům náleží od odborné poroty. Adéla Jasíková (v kategorii s uchazeči o studium na konzervatoři) získala Čestné uznání, Dominika Poláková (v kategorii s absolutní vítězkou celé soutěže) obdržela krásnou třetí cenu! Gratulujeme!

Kamila Cretan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *