Ašské „dechařky“ medailistkami v krajské soutěži

Po vítězství v okresním kole soutěže ZUŠek vyrazily ašské hráčky na dřevěné dechové nástroje do Chebu, kde se v tamní ZUŠ konalo ve středu 30. 3. krajské klání hudebníků tohoto oboru. Saxofonistka Helena Kundrátová (p. uč. M. Oblištil) a flétnistky Dominika Poláková a Adéla Jasíková (p. uč. K. Cretan) byly připraveny reprezentovat naši ZUŠku ze všech sil – a povedlo se jim to dokonale! Ale nepředbíhejme.

Soutěž byla celodenní a vzhledem k velkému počtu účastníků ji organizátoři rozdělili na dvě paralelní části: klarinetisté a saxofonisté soutěžili ve velkém sále chebské ZUŠ před svojí porotou, druhá porota seděla o dvě patra výš v malém sále a hodnotila výkony zobcových a příčných fléten. Vzhledem k širokému spektru úrovně soutěžících neměla porota vůbec snadnou práci, přestože hodnocení probíhalo v rámci věkových kategorií.

Naše slečny se dostaly na řadu v odpoledním bloku. Saxofonistku Helenku doprovodila výborně na klavír p. uč. Olena Pereverzieva, obě hráčky na příčnou flétnu pak stejně skvěle korepetovala p. uč. Olga Fernandez. Jak u saxofonů, tak u fléten bylo pole soupeřů početné a různorodé. Tréma zapracovala téměř u všech – přece jen dostat se mezi nejlepší hráče Karlovarského kraje je pozice vrcholně zodpovědná! Nicméně naše děvčata se i s touto zátěží vypořádala více než dobře a předvedla velice krásné a kvalitní výkony! Bylo zřejmé, že ašské dechy nezůstanou „na chvostu“ soutěžního pole.

Pak už nezbývalo než čekat, až se porota poradí (a že to byly předlouhé minuty)!

Nakonec se všichni dočkali a my si vyslechli toto umístění: Helena Kundrátová – 1. místo, Dominika Poláková – 1. místo, Adéla Jasíková – 2. místo. Děvčata si zaslouží velkou gratulaci a toto krásné umístění je nejen odměnou, ale určitě i motivací do dalšího muzikantského života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *