Dramaťáci z ašské ZUŠky zahráli pro ZŠ Hranice

Dva divadelní soubory z literárně dramatického oboru ZUŠ Aš si připravily divadelní dopoledne pro téměř celou Základní školu Hranice (od 3. třídy).

V Besedě nejdřív vystoupil soubor Dramafie (pedagog. vedení A. Pokorná) s představením Každý není vyvolený. Příběh dívky Olívie, která je šikanovaná a pod tlakem i ze strany učitelů dostane možnost se svým trýznitelům postavit. Představení se zabývá tedy těžkým tématem, přesto ale poskytuje nadhled skrze komentování vypravěčů a také vtipné scény. Je úžasné, jak se patnáctihlavý soubor popral s malým jevištním prostorem a svižně proměňoval jednotlivé světy

Poté byl na řadě Hranický dram. s představením Dárce (pedagog. vedení P. Hošková). Soubor zdramatizoval stejnojmenný knižní bestseller a nechal diváky prožít dystopický příběh skrz dívku Johanku, která se má stát příští příjemkyní paměti lidstva. Herci dokázali vytvořit patřičnou atmosféru a vyvolat v divácích mnoho otázek.

Diváci pak mohli své dojmy napsat na předepsané lístečky, někteří využili možnost navrhnout, o čem by soubory mohly hrát v budoucnu.

Většinou se vyjádřili tak, že by si taková dopoledne přáli i do budoucna.

Pavla Hošková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *