Ocenění

Předání krajských cen nejúspěšnějším žákům ve školních a dalších soutěžích, na fotce žáci ZUŠ Roberta Schumanna v Aši.
Ceny za úspěšnou reprezentaci kraje v soutěžích za roky 19/20 a 20/21 předával krajský radní Jindřich Čermák, který žákům poděkoval za skvělou reprezentaci našeho regionu v soutěžích zaměřených na technické, přírodovědné, umělecké a další obory, ale také sport. Výjimečným se člověk stává ne proto, že pravidelně chodí do školy, respektuje pravidla, má v rámci možností dobré známky. Tím, co ho odlišuje, je talent, vůle a cílevědomá snaha dělat něco navíc, překračovat hranice svých možností, přicházet na nová řešení.
Do Kláštera premonstrátů v Teplé se opět vrátil slavnostní ceremoniál, při kterém byli oceněni žáci základních a středních škol z regionu za svou snahu a úsilí v soutěžích celonárodní i nadnárodní úrovně. V letošním roce se konalo předávání cen i za předešlý školní rok
„Jsem velmi pyšný na všechny oceněné žáky. Ať už excelovali ve vědomostních, sportovních nebo praktických soutěžích, jasně dokazují, že i v našem kraji vyrůstají velmi schopní mladí lidé, kteří mohou region posunout vpřed. Zároveň počet umístění v celostátních i mezinárodních kolech soutěží jednoznačně volá po tom, abychom v co nejvyšší míře prezentovali úspěchy žáků škol v kraji a ukazovali, že mladá generace rozhodně šíří dobré jméno Karlovarského kraje i daleko za jeho hranicemi,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.
Všechny účastníky akce na místě přivítal opat kanonie premonstrátů Teplá Filip Zdeněk Lobkowitz a atmosféru slavnostního aktu doplnila také hudební vytupení žáků ZUŠ Mariánské Lázně. Ocenění si převzali žáci z Karlovarského kraje, kteří se umístili na 1. – 3. místě v celostátních nebo mezinárodních soutěžích. Jednalo se o předmětové, sportovní, umělecké a oborové soutěže. Cenanim byly poukázky na nákup v obchodním centru, porcelánové smailíky a pamětní listy.
Kompletní výsledky naleznete na stránkách http://www.kr-karlovarsky.cz/…/211022-tepla-oceneni…
Na fotografii ocenění žáci ZUŠ – zleva: Amálie Pokorná a Jakub Kouba (literárně dramatický obor), Sebastian Cretan a Christoforos Šilov Mouratidis (hudební obor)
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *