Distančně na opravdu dramatickou dálku

 Toho, že současná doba přeje jen a jen výuce na dálku, využily všechny divadelní soubory ašské ZUŠky. Mladší dramaťáci totiž tímto způsobem mohli nedávno absolvovat workshop s hercem a režisérem divadla Toymachine, MgA. Tomášem Běhalem, s nímž on-line prozkoumávali pohyb loutky (a to loutky, kterou mají doma vždy při ruce, při noze… – ano, jde o plyšáka obecného). Veselá komunikace mezi lektorem a dětmi měla v sobě krásnou a příjemnou atmosféru blízkosti, ačkoliv obě strany byly od sebe v tu chvíli vzdáleny 250 kilometrů.

   Starší členové divadelních souborů měli možnost v úterý, 9. března, zúčastnit se on-line debaty s dramaturgem a ředitelem zlínského Městského divadla, MgA. Vladimírem Fekarem a MgA. Petrem Michálkem. Ti dali ašským divadelníkům nahlédnout na přípravu inscenací, dramaturgii, práci profesionálního souboru, vedení divadla a na způsob vyrovnávání se se současnými podmínkami  a aktuální tvorbu, k níž patří např. natáčení podcastů, rozhlasových her a další zajímavé divadelní aktivity. I toto setkání (na pětisetkilometrovou vzdálenost) vyzařovalo vzájemnou blízkost. Nahlédnutí do divadla, překonávající celorepublikovou vzdálenost, bylo pro nás velmi inspirativní. 

   I když bychom se mnohem raději všichni potkávali naživo, může nás těšit alespoň to, že se během chvilky můžeme setkat se zajímavými lidmi, k nimž by za normálních okolností vedla daleko delší cesta. V takových okamžicích máme vlastně naše on-linové možnosti hodně rádi.   

                                                                                                                                                   Anna Pokorná, literárně dramatický obor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *