30 let obnoveného skautingu v Aši

V pátek 1.11.2019 proběhla ve foyer naší ZUŠ vernisáž výstavy 30 let obnoveného skautingu v Aši.

Celou akci zahájil vedoucí ašského skautského střediska Jan Kučera. Rázným hvizdem na píšťalku si sjednal klid, aby mohla zaznít Junácká hymna.

Hymnu nastudoval klarinetový kvartet naší školy a převážná část návštěvníků vernisáže jí doprovodila zpěvem.

Poté se slova ujala Ing. Jana Ježková – vedoucí dívčího oddílu ašských skautů a skautek. Pohovořila o záměru a vzniku výstavy a též o skautském dění na Ašsku.

Posledním řečníkem byl Mgr. Pavel Matala. On byl hlavním tahounem při vzniku a instalaci výstavy. Ve svém vystoupení zavzpomínal, kromě jiného, také na své začátky ve skautu.

Jak již z názvu vyplývá, výstava mapuje skautské hnutí na Ašsku za posledních třicet let. Můžeme zde však najít i stopy z let šedesátých, kdy v Aši též na krátkou dobu ožilo skautské hnutí.

Základem celé výstavy jsou fotografie ze zmiňovaného období. Mnozí z návštěvníků se, ke své radosti, na nich našli. K vidění je i množství artefaktů se skautskou tématikou: literatura, odznaky, kroje atd.

Výstava rozhodně stojí za shlédnutí a je dobrým příkladem toho, jak lze využít foyer naší školy ke kulturním akcím a k propagaci školy u občanů města Aše.

Miroslav Oblištil

Gallery not found.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *