Páté duše, Dušičky…roztočily divadelní hvězdičky

První listopadový víkend se zaplnily oba divadelní sály LaRitmy diváky a divadelníky, kteří z velké části patřili k ašským divadelním souborům místní základní umělecké školy. Duše diváků byly potěšeny a naplněny vystoupeními souboru Skřítci (s milým představením Cirkus), souboru Darebáci (ti odehráli vtipné Minutky – mikropříběhy o knihách, špenátu, bazénu, mravencích, vracených botách, indiáncích…), souboru Tortelíny (a jejich skvělými Talenty), souborů Piškvorky a Médium (jejich parádními divadelními kusy Hrdej jako páv a V zákulisí) a také souboru NaKdyby (s mrazivým představením Já chci žít). Kromě výše zmíněného se ale zraky, ušiska a srdiska zahřály přítomností profesionálních divadelních seskupení, mezi něž např. patří Buchty a loutky, Loutky bez hranic, Toymachine, Divadlo B, T 601, Shashik, My kluci, co spolu chodíme atd.

Dušičkové diváctvo zažilo i premiéru improvizačního zápasu, v němž se historicky poprvé představil ašský tým, který měl jasnou početní převahu. Vůči studentům z plzeňského Gymnázia Františka Křižíka, kteří byli čtyři, se postavila téměř dvacítka místních. Utkání bylo veselé a vyrovnané a my velmi děkujeme Plzeňákům, kteří s námi touto premiérou prošli. Celé dva podzimní divadelní dny zakončilo nebývalé hudební seskupení Flaškinet, jež na flašky různého druhu a kytaru odehrálo nejrůznější skladby a songy a zcela zaplnilo místní kavárnu.

Veškeré zážitky doplnily palačinky, které se sladce i slaně kulatily díky Míša týmu (děkujeme:). Poděkování patří také naší stálici Markétce Blažek Černé, kterou tímto slavnostně oceňujeme jako nejbožštější finančnici našich festivalů, Jirkovi Růžičkovi, jemuž náleží cena nejlepšího hudebně-kamerového mága, Stáně Staškové, které patří medaile za nejlepší vstupenkářku. Děkujeme i Grantovému systému Města Aše, Obci Krásná a Očce.

foto: Matěj Pokorný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *