Žákyně ašské ZUŠ hrály v Rudolfinu s Českou filharmonií

Alena Jelínková a Pavlína Boháčková, žačky paní učitelky Zuzany Puchelové, uchopily pevně za vlasy možnost nazkoušet a na závěrečném koncertu v Rudolfinu zahrát tři skladby slavných skladatelů se Společným orchestrem hráčů České filharmonie a žáků ZUŠ.

Během celého školního roku se se svou učitelkou hry na housle pilně učily skladby, které pak na mnoha soustředěních, spolu se svými zuškovými spoluhráči a filharmoniky, pilovaly s profesionálním dirigentem. Jejich snažení vyvrcholilo již zmíněným koncertem v Rudolfinu v neděli, 16. června, kdy dívky absolvovaly nejprve veřejnou generální zkoušku (hlediště bylo zcela zaplněno) a večer pak slavnostní vystoupení s dirigentem Petrem Altrichterem (i tehdy bylo celé Rudolfinum vyprodáno). Skladby, které měla možnost veřejnost slyšet, vznikly pod rukama a pery J. Brahmse (Slavnostní akademická předehra op. 80), A. Dvořáka (Vodník op. 107) a B. Smetany (Vltava).

Alence, Pavle i p. učitelce Puchelové velice děkujeme za obří kus práce, skvělou reprezentaci naší školy a také za velmi krásný hudební zážitek.

Anna Pokorná, ZUŠ Aš

Gallery not found.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *