Vystoupení tanečnic a bicích, Koncert pro maminky a pohádka o Ptáku Ohniváku

Poslední květnový týden byl v ašské ZUŠce nabitý – během pěti dnů se v těchto prostorách odehrály, kromě několika třídních koncertů, čtyři zajímavé akce.

První z nich byla pohádka o Ptáku Ohniváku, jejíž klasicky neklasická verze vznikla na základě spolupráce tanečního oboru, literárně-dramatického oboru a oboru hudebního i výtvarného. Pohádku navštívilo 150 dětí z mateřských škol z Ašska. Jednalo se o projekt, který (kromě zprostředkování zajímavého kulturního prožitku) měl předškoláčkům předvést, co všechno se v místní ZUŠce mohou naučit, jelikož v uvedeném týdnu také probíhal zápis do naší školy. Pohádku mohla veřejnost zhlédnout na festivalu Ašlerky 2019, který se odehrál o týden později a kde se také představily všechny zuškové divadelní soubory.

Pro prvňáčky a druháčky pak bylo v dalším dni připraveno v dopoledních hodinách vystoupení tanečnic a bicích, všem přítomným se naskytla krásná podívaná a parádní hudební koncert našich bubeníků. Vystoupení mohli navštívit rodiče a veřejnost odpoledne a i tehdy praskal náš sál ve švech.

Zážitky naplněný týden zakončil Koncert pro maminky – třetí ročník novodobé zuškové tradice, při níž se svým matkám (ale i babičkám, otcůmJ) předvedou úplně nejmladší žáci naší školy a na závěr jim předají malý keramický dárek, jehož autory jsou nejmenší výtvarníci. Koncert byl různorodý a milý.

Byli jsme překvapeni, když jsme spočítali, kolik lidí jen během jednoho týdne navštívilo naše školní akce – bylo jich téměř šest set padesát. Jsme moc rádi, že má ašská veřejnost i oslovené školy a školky zájem o námi nabízená vystoupení a těšíme se zase na další školní rok, v němž se zcela jistě uskuteční mnoho podobných akcí.

Poděkování patří všem žákům školy, kteří se na zmíněných vystoupeních podíleli, a také všem jejich pedagogům.

Anna Pokorná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *