Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře komorních souborů.

V úterý 12.3.2019 se reprezentanti ašské ZUŠ vypravili na krajské klání do Kraslic. Vzhledem ke geografické poloze obou měst bylo nevýhodnější cestovat tam i zpět přes území jiného státu (SRN). Nu což, vždyť jsme v jednotné Evropě.

Do krajského kola postoupilo celkem 14 souborů z 9 měst našeho kraje. Jednotlivé soubory byly rozděleny do kategorií podle věku soutěžících. Naší školu a město reprezentovalo Klarinetové trio ve složení: Ladislav Turták, Anna Janouschová a Vojtěch Čižmar. Výkony soutěžících hodnotila pětičlenná porota erudovaných odborníků v čele s MgA. Kateřinou Soukalovou Váchovou – klarinetistkou Národního divadla v Praze.

Náš soubor šel na řadu hned jako druhý. Zaujal nejen výběrem soutěžní skladby, ale i čistotou jejího provedení, dynamickým a tempovým odstíněním jejích jednotlivých částí. Svým výkonem rozhodně potvrdil, že je hoden utkat se s nejlepšími soubory našeho kraje. Po svém soutěžním vystoupení pak bedlivě sledoval, jak si vedou ostatní soutěžící.

Soutěž probíhala v nádherném, až futuristicky moderním koncertním sále kraslické ZUŠ až do odpoledních hodin. Vyhlášení výsledků se konalo po odehrání posledního souboru a po poradě poroty. O to větší byla radost a překvapení, když zazněl závěrečný verdikt – skvělé 2. místo v II. kategorii.

Naši mladí tak důstojně reprezentovali svou školu a město. Nebyli tam jen do počtu, ale zařadili se mezi nejlepší. Patří jim za to gratulace.

Miroslav Oblištil

Zleva – V. Cizmar, L. Turták a A. Janouschová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *