Ašští skřivánci si vyzpívali pochvalu a postup do celostátního kola

V únoru se uskutečnilo krajské kolo pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek v Karlových Varech. Naší školu reprezentovaly v mladší kategorii Amálie Pokorná a Ema Kulhánková, a to za klavírního doprovodu Olgy Fernandez. Ve starší kategorii zpívali Barbora Němejcová a Matěj Pokorný za klavírního doprovodu Jaroslavy Rekové. Naše malé zpěvačky jely nasávat hlavně atmosféru pěveckých soutěží, ale na větší zpěváky jsme již kladli vyšší nároky a doufali v jejich umístění. A jelikož máme opravdu šikovné žáky, získala Barbora Němejcová čestné uznání a velkou pochvalu od pedagožky z pardubické konzervatoře (sedící v porotě) a Matěj Pokorný si vyzpíval 2. místo, což znamená, že 20. 3. 2019 bude naši školu a město reprezentovat v celostátním kole této soutěže. Všem moc gratuluji za krásnou reprezentaci ašské ZUŠky a Matějovi držíme palce dál.

Lucie Schwalbová

 

Gallery not found.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *