Ocenění nejúspěšnějších žáků

Krásného podzimního rána dne 7.11. 2018 se u ašské ZUŠky sešla naše úspěšná Supertrojka ve složení: Filip Kříž, Alena Jelínková a František Žoha, který slavil úspěchy i jako sólista, úspěšný Dominik Oravec a naši perfektní pedagogové Lucie Schwalbová a Milan Jelínek. A proč že jsme se vlastně museli hodit do gala a opustit naši rodnou Aš? Byli jsme totiž pozváni na vyhlášení nejúspěšnějších žáků karlovarského kraje v soutěžích za školní rok 2017/2018.

Společně s panem řidičem Sivulkou jsme se vrzavým autobusem vydali na cestu protkanou nakupováním tří hlávek bílého zelí a diskutováním nad úspěchy všemožných škol. Když jsme dorazili na místo, už na nás čekal slavnostně vypadající Klášter premonstrátů Teplá, který se stal naším útočištěm. Ve zdejším sále jsme potkali další zástupce reprezentující Aš, konkrétně šikovné badmintonisty z ašského gymnázia doprovázené panem učitelem Kozlem.

Kromě žáků, kteří byli oceněni za umělecké nebo sportovní úspěchy, byly uděleny i ceny z všemožných soutěží v matematice, elektromechanice apod. až po vábení jelenů (což se líbilo všem jelínkům našich řad). Jako prvnímu z nás bylo ocenění v podobě porcelánového smajlíka, poukazu a pamětního listu předáno Františkovi Žohovi, který ve své kategorii vyhrál ústřední kolo soutěže v sólové hře na dudy. Poté přišla na řadu Supertrojka, jejíž výkon vyhodnotila porota ústředního kola soutěže v komorní hře na lidové nástroje také velice dobře, a to 2. místem. Dále byl vyhlášen Dominik Oravec, který dostal ocenění za vynikající reprezentaci našeho kraje v ústředním kole soutěže v sólovém zpěvu, kde získal 3. místo.

Po celém tom dlouhém čekání jsme se již těšili na připravený catering, ale když jsme vstoupili do jídelní místnosti, zjistili jsme, že nám naši kolegové sportovci, myslivci, návrháři a intelektuálové skoro nic nenechali a nám tedy zbyli jen oči pro obdivování krásných a hodnotných obrazů, jimiž byla celá místnost lemovaná. Na zpáteční cestě byli všichni umělci, kromě mě, tak vyčerpáni, že se vydali do svých snových říší a pak nás už čekal jen návrat do sluncem zalité Aše.

Závěrem bychom všichni chtěli poděkovat Milanu Jelínkovi a Lucii Schwalbové, bez nichž by naše výkony nebyly na tak vysoké úrovni, a my bychom nemohli převzít tato ocenění.

Alena Jelínková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *