Ašáci zabodovali na Moravě! František Žoha zlatý a dudácké trio stříbrné!!!

Tři úspěšné dny, plné lidové hudby

Dne 23.5. 2018 se naše ašská ,,Super trojka“ ve složení František Žoha, Filip Kříž a Alena Jelínková, v čele s panem učitelem Milanem Jelínkem odhodlaně vydala reprezentovat nejen naše město, ale i náš kraj, v celostátním kole soutěže ve hře na lidové nástroje v Mikulově, kam jsme postoupili z krajského kola.

Na dlouhé, šestihodinové cestě jsme zažili spoustu zajímavých věcí, např. jsme potkali Geňu (Richarda Genzera), zpívali karaoke nebo mávali dálničním stavařům. Po příjezdu jsme se už jen navečeřeli, ubytovali a seznámili se spolubydlícími z Blatné.

Poté nastal 24. květen, den soutěžní. Posnídali jsme a šli jsme fandit našemu super dudákovi ze Super trojky, Františkovi Žohovi, v jeho sólové hře. Franta zahrál suprově a právem si zasloužil nádherné 1. místo. Po obědě už přišla na řadu Super trojka, která i přes padající pavouky (ne ty živé, ale houslové), nefunkční hlasivky, prasklou gumu u kroje a zasekávající plátky u dud, zahrála krásně a vyhrála si 2. místo.

Dopoledne dalšího dne jsme kvůli dešti strávili jen krátkou procházkou po Mikulově. Po obědě jsme se plni radosti z našich úspěchů dlouhou cestou vrátili zpět do rodné Aše, kde jest krásný domov náš.

Alena Jelínková

 

Gallery not found.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *