Absolventi VO

Práce absolventů se líbily…

Dne 11.5. se konala v odpoledních hodinách vernisáž absolventů výtvarného oboru (studijní zaměření Výtvarná tvorba) na Základní umělecké škole Roberta Schumanna v Aši. Výstava plošných a prostorových prací je instalována na chodbách v prostorách školy, takže je ke zhlédnutí pro všechny návštěvníky až do konce června. Vernisáže se zúčastnila i paní ředitelka školy Mgr. MgA. Anna Pokorná, která k žákům promluvila a poděkovala jim za mnoholeté výtvarné snažení a reprezentování školy. Akce se zúčastnily desítky zájemců ze stran rodičů, příbuzných, známých a kamarádů absolventů. Žáci hudebního oboru se postarali o krásnou a uvolněnou atmosféru.

Ve výtvarném oboru se v tomto školním roce urodilo, máme celkem 8 absolventů I. stupně, jsou to: Kristýna Andrejčuková, Kateřina Barnová, Terezie Benešová, Matěj Kudrhalt, Lenka Lacinová, Klára Pěchoučková, Adéla Pjenčáková a Hana Polesná. Všichni absolventi jsou žáky paní učitelky Mgr. Věry Rozálie Němejcové. Velkou radost nám udělaly zejména žákyně, které úspěšně vykonaly talentové a přijímací zkoušky a budou studovat na středních uměleckých školách: Terezie Benešová – Grafický design a výstavnictví na Střední škole náhorní v Praze 8, Kristýna Andrejčuková – Grafický design a vizuální komunikace na Střední škole a Vyšší odborné škole reklamní a umělecké tvorby v Praze 4, Adéla Pjenčáková – Filmová a televizní tvorba na Střední průmyslové škole sdělovací techniky v Praze 1.

S některými absolventy se určitě setkáme v příštím školním roce ve studiu Výtvarné tvorby II. stupně. Těm, co nás opouštějí, přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu i soukromém životě.

Věra Rozálie Němejcová, ZUŠ Aš

Absolventi 2017 088

DSC_0760

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *