Symfonický orchestr na vlastní oči

I když naši žáci (nejen) hudebního oboru znají většinu hudebních nástrojů ze školních koncertů, popřípadě z obrázků visících v učebně hudební nauky, mnozí využili možnost vydat se 20. dubna na koncert Karlovarského symfonického orchestru hudební nástroje poznat zblízka a hlouběji. Dopravu do Lázní III, kde se akce uskutečnila, zajistila ašská ZUŠ, a to v rámci projektů podporovaných Karlovarským krajem, žáci tedy zaplatili jen nízké vstupné. Z nabídky orchestru pro ně naše škola vybrala pořad „ Všichni /si/umí hrát“. Tento koncert je sice určen pro žáky mladší, ale novými poznatky obohatil i ty starší. Prostě, nikdo se nenudil! Nebyla nouze ani o vtipné momenty ze strany hráčů, které zaskočily i samotného moderátora. V první části pořadu se představily jednotlivé nástroje orchestru samostatně. Ve druhé části, již pod taktovkou dirigenta, zazněly orchestrální ukázky z českých a zahraničních pohádkových filmů. A tak měli naši žáci možnost poprvé vidět a slyšet symfonický orchestr na vlastní oči.

Jarmila Rezková, ZUŠ R. Schumanna Aš

IMG_20170420_102001

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *