Ašská klavírní medaile z Vysočiny

Mezinárodní klavírní soutěž Vítězslava Nováka, významného českého skladatele přelomu 19. a 20. stol., se stala v rodišti tohoto skladatele, v Kamenici nad Lipou, již tradiční událostí. Letos se konal 12. ročník této soutěže, která je mladými klavíristy do 26 let čím dál častěji vyhledávaná.
Zamířil sem i klavírista z ašské ZUŠky Sebastian Cretan (p. uč. Olga Fernandez) s odhodláním poměřit síly s nejlepšími klavíristy své věkové kategorie.

Sál kamenického kulturního domu byl vybaven klavírem špičkové zn. Steinway, což Sebastianovi zvedlo náladu, protože tyto klavíry doslova miluje. Sebík měl sice velmi nevýhodné pořadí – nastupoval k soutěži jako úplně první ze všech, ale byl velmi odhodlán poprat se o co nejlepší umístění. Konkurenci měl těžkou (mj. v jeho kategorii skvěle zahrála čerstvá stipendistka špičkového vzdělávacího programu MenArt), a tak celé odpoledne bylo poznamenáno napětím, jak porota rozhodne. Večerní rozuzlení bylo pro tým ašské ZUŠky velmi šťastné: mezinárodní porota udělila Sebastianovi úžasnou 2. cenu (dělil se o ni právě s onou stipendistkou), navíc si vysloužil pochvalu za svůj výkon a také p. učitelce Fernandez se dostalo od poroty slovního ocenění své pedagogické práce.

Moc gratulujeme! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *