V pátek 26.5. 2023 proběhla na ašské ZUŠce vernisáž výstavy absolventů výtvarného oboru. Za výtvarný obor absolvovali: Maja Kozubková, Štěpán Michálek, Kristina Svejkovská. Za Multimediální tvorbu absolvovali: Lilian Brogová, Dominik Szekeres a Matěj Šperl. Vernisáž zahájili Milan Jelínek s Marií Křížkovou hrou na trubku s klavírním doprovodem. Po přečtení medailonků jednotlivých absolventů, tito dostali upomínkový předmět (hrneček s logem školy) a pamětní list. Všem absolventům gratulujeme a přejeme mnoho dalších studijních úspěchů. Výstavu si můžete prohlédnout do konce školního roku. Nebo navštívit web multimedialnitvorba.com kde v záložce Weby žáků naleznete prezentace absolventů Multimediální tvorby.

Gallery not found.

Hned den po oficiálním zahájení Týdnů přátelství Aš – Selb se aktivně zapojila do tohoto přeshraničního projektu také ašská ZUŠka. V sobotu 20. května 2023 v pravé poledne vyrazil autobus plný účinkujících do Selbu. Pěší zóna už byla slušně zaplněná návštěvníky, atmosféra na náměstíčku, kde jsme měli vystupovat, byla také pohodová a plná očekávání. Od půl druhé pak začala jednotlivá vystoupení našeho zhruba dvouhodinového programu. Začal dudácký soubor Schumák, jehož některé lidovky obohatily tancem dívky z tanečního oboru. Pak nastoupil soubor Spojenci – dramaťáci, kteří česko – německy přehráli jarmareční kus o Vilhelmíně a Fridolínovi za zvuku flašinetu. Následoval bubenický a žesťový soubor, mažoretky a další vystoupení tanečního oboru. Na ZUŠkový program se přijeli podívat i naši fanoušci z Aše a nejen oni byli nadmíru spokojeni s rozmanitou produkcí. Od pořadatelů dostali účinkující sladkou odměnu a potom nás už čekala cesta zpět ke škole.

P. Hošková

Gallery not found.

všechny fotografie ke stažení zde

Soutěž- Obraz pro Fenix
Para CENTRUM Fenix,z.s. , Brno
Naše děti poslaly do soutěže pět obrázků. Sešlo se 1 106 obrazů. Odborná porota vybrala 71 obrazů.
Tři obrazy jsou našich dětí :
              František Kubik – „V oblacích“ 6 let
              Viktorie Wurmová – „My dvě a hudba“
              Lucie Lacinová – „Můj život“
Tyto obrazy budou vystaveny od 7.6.-31.7.2023 v odletové hale – Brno Tuřany, poté v divadle Reduta.
Veřejné hlasování o nejkrásnější Obraz pro Fenix proběhne na sociální síti Facebook , které se uskuteční v říjnu 2023.
Vyvrcholením je Dražba pro Fenix , která se uskuteční 23.11.2023
Gratulujeme našim dětem.