Ašské divadlo Na Hraně

Plný autobus divadelníků z ašské ZUŠky se v sobotu ráno vydal do Plzně, kde už od pátku, 14. 4., v kulturním centru vytvořeném z poloviny bývalého nádraží na Jižním předměstí (na „Jižáku“) probíhala soutěžní přehlídka studentských a experimentálních divadel Mladá scéna. S Pavlou Hoškovou, Jolanou Zacharovou a Annou Pokornou se tam vypravily soubory: Rytíři a víly (s představením Dvě Eura dvacet), Jakože NaKdyby (s představením Mlha je spadlý mrak) a Six-pack (s představením Nezkusíš, nevíš).

Přehlídka Na Hraně je specifická svou úžasnou atmosférou, milými a vstřícnými organizátory i techniky (a také parádní kavárnou), vzdělanou, zkušenou a příjemnou porotou. Ašští dramaťáci zhlédli velké množství představení, ať už jiných studentských či experimentujících seskupení, což, se vším výše uvedeným, vedlo k výslednému skvělému dojmu z účasti, která byla pro všechny přínosná, inspirativní, motivující.

Do svých představení, na něž se velmi pečlivě chystaly, daly naše soubory všechno. Jejich aktivní, zodpovědný přístup a nadšení nás velmi těší, jsme moc rády, že máme tak šikovné žáky. A moc gratulujeme souboru Six-pack, který v závěru přehlídky získal od poroty doporučení k postupu do národního kola divadelní soutěže Mladá scéna 2023, které se koná v Ústí nad Orlicí.

za všechny výše zmíněné, Anna Pokorná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *