Chrudimská „Zlatá Pecka“ s ašskou účastí

V letošním roce se již pošesté konal v Chrudimi významný hudební festival „Zlatá Pecka“, jehož zakladatelkou je světoznámá operní pěvkyně Dagmar Pecková. Festival uvádí řadu koncertů a každý rok má určité tematické zaměření. To letošní patřilo osobnosti W. A. Mozarta.
Jedním z festivalových koncertů je i „Talentissimo“, koncert mladých sólistů – dětí – do 16 let. Dagmar Pecková si tyto začínající umělce osobně vybírá na základě jejich dosavadních úspěchů a dává jim příležitost ukázat své umění právě v rámci tohoto významného festivalu.
Jedním z malých sólistů, kteří v pátek, 26.8., na Talentissimu v Chrudimi vystoupili, byl i klavírista ze ZUŠ Aš, Sebastian Cretan. Byl vybrán na základě svého loňského koncertu v pražském Rudolfinu s karlovarským orchestrem.
Sebastian se představil ve skladbách autorů Mozarta, Smetany a Bartóka, ovšem paní Pecková ocenila jeho hudební všestrannost, a tak dostal prostor i jako pozounista (pozoun studuje v Mar. Lázních). Všechny své skladby přednesl Sebastian brilantně a s nadhledem, takže si právem vysloužil velký aplaus nadšeného festivalového publika.
Velké poděkování patří především paní učitelce Olze Fernandez za přípravu tohoto – ještě prázdninového – koncertu a Sebastianovi za skvělou reprezentaci ašské ZUŠ. Tento festivalový koncert bude mít ještě reprízu: Ve čtvrtek, 8. 9. 2022 v 17 hodin na Nuselské radnici v Praze. Srdečně zveme!
 
Kamila Cretan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *