Cena hejtmana Karlovarského kraje

Cena hejtmana Karlovarského kraje za vynikající a záslužnou práci v oblasti školství připutovala do rukou Jarmily Rezkové ze ZUŠ R. Schumanna Aš

 

U příležitosti Dne učitelů ocenil hejtman Karlovarského kraje, Petr Kulhánek, dvacet pedagogických pracovníků z celého regionu. Mezi těmito zasloužilými pedagogy nechyběla ani dlouholetá učitelka a také ředitelka ašské ZUŠ R. Schumanna, Jarmila Rezková. Ta z rukou hejtmana 7. dubna převzala pamětní list, květinu a další ceny v muzejních prostorách sokolovského zámku. P. Kulhánek oceněným poděkoval za jejich přístup k výchově a vzdělávání svých žáků a také jim popřál, aby je tato práce i nadále bavila a přinášela radost. 

Jarmila Rezková v letošním roce oslaví 40 let svého působení v ašské základní umělecké škole. V době, kdy byla ředitelkou této školy, se zde naplno rozvinula výuka všech čtyř uměleckých oborů a také přeshraniční spolupráce s německými uměleckými školami. Podařilo se jí významně povýšit mezinárodní soutěž v klasickém tanci „Ašský střevíček“. Mnoho žáků paní Rezkové uspělo v pěveckých soutěžích, ale i v přijímacích zkouškách na hudební konzervatoře. Její žák Ladislav Elgr zpívá na evropských a světových pódiích. Jarmile velmi gratulujeme k tomuto ocenění, vážíme si toho, že ji v naší škole máme.

                                                                                                                                                                                                               Anna Pokorná a učitelé ZUŠ Aš       

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *