Žák ašské ZUŠ Daniel Kratochvíl úspěšně přijat na teplickou Konzervatoř (obor bicí nástroje)

Je to první úspěch ašské ZUŠ, kdy byl někdo přijat na konzervatoř v oboru bicí nástroje. Velká gratulace patří Danu Kratochvílovi, jelikož konkurence byla na teplické konzervatoři hodně vysoká. Z osmi zúčastněných bubeníků mohli být přijati pouze dva. Mnozí si představí pod pojmem „bicí“ – bicí soupravu, avšak není tomu tak. Pokud chcete studovat tento obor na klasické konzervatoři, musíte se připravit na to, že vás čeká zkouška minimálně ze 4 bicích nástrojů. Patří sem – malý buben, bicí souprava, tympány a výběr mezi melodickými bicími (xylofon, vibrafon, marimba nebo zvonkohra). Dan se toho ujal s velkou chutí a pečlivě se na vše připravil, proto mu patří ještě jednou velká gratulace za mě jako pedagoga i za celou ZUŠ. A hlavně pevné nervy ve studiu, jelikož někdy je snadnější dostat se na uměleckou školu, než na ní vydržet po celou dobu studia.

Patrik Lavrinčík