V ašské ZUŠce se vyráběly loutky všeho druhu a tančilo se o sto šest

V ašské ZUŠce se to v druhém únorovém týdnu hemžilo projekty. Jeden z projektových dnů byl zaměřen na tvorbu 3D prstové loutky a byl určen žákům literárně dramatického oboru. Vedl jej MgA. Tomáš Běhal z divadla Toymachine. Ten se věnoval i nejmladším dramaťáčkům, připraven měl pro ně jiný projekt – divadelní dílnu tematizovanou Knihou džunglí, zaměřenou na výrobu a pohyb nejrůznějších druhů loutek. Oba projekty byly skvělé a děti zářily nadšením, loutky zcela jistě využijí v připravovaných divadelních představeních.

Obsahem dalšího projektového dne byl tanec. Základní uměleckou školu navštívila MgA. Kateřina Bednářová, jež se v průběhu projektu zaměřeného na scénický tanec zabývala prací nejen s místními maličkými tanečnicemi, ale i s těmi staršími a dospívajícími. I žákyně tanečního oboru byly projektem nadšené a ze zkušeností z něj budou dále ve své práci čerpat.

Systém projektový dní je pro žáky i učitele velmi přínosný. Mohou se delší dobu intenzivně zabývat určitou problematikou, což přináší mnoho nových poznatků, zážitků.

Anna Pokorná

Gallery not found.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *