Žák ašské ZUŠ zahraje v pražském Rudolfinu

Rudolfinum, novorenesanční budova na břehu řeky Vltavy, je od svého otevření v roce 1885 spojena s hudbou a výtvarným uměním. Dnes je tento kul-turní dům sídlem České filharmonie a hostí přední světové virtuozy z oblasti klasické hudby. Na podzim se v něm odehrává mj. i mezinárodní festival Dvořákova Praha.

V rámci tohoto festivalu byl letos zařazen na sobotu 11.9. od 17h rodinný koncert pro „Piana do škol“ (darovací akce klavírů do škol z nadace Karla Komárka), na kterém se představí dětští sólisté z některých obdarovaných škol. Protože ZUŠ R. Schumanna v Aši k těmto obdarovaným školám patří, můžeme s radostí sdělit, že klavírista Sebastian Cretan ze třídy p. uč. Olgy Fernandez byl vybrán mezi pět nejlepších sólistů, kteří vystoupí na pódiu slavného Rudolfina!

Sebastian zahraje Koncert D dur od ruského skladatele Dmitrije Bortňanského, doprovodí ho (stejně jako ostatní sólisty) Karlovarský symfonický orchestr, řízený taktovkou zkušeného Jana Kučery. Celý koncert moderuje herec Ondřej Brzobohatý.

Vstupenky stále ještě jsou k dispozici na https://www.dvorakovapraha.cz/program/detail/rodinny-den-koncert-pro-piana-do-skol-kso-jan-kucera-ondrej-gregor-brzobohaty/

Srdečně zveme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *