Advent ve městě, městečcích i na vesnicích sympaticky zdobí žáci a žákyně naší ZUŠ

Předvánoční čas jiskří společenskými akcemi, mnoha z nich se účastní také pedagogové a žáci a žákyně naší ZUŠky. Ozdobili např. Ašský Advent – první adventní neděli, kdy se v Aši rozsvítil strom na Poštovním náměstí, vystoupil flétnový soubor p. učitelky K. Cretan, pěvecký soubor p. učitelky L. Schwalbové, soubor zobcových fléten p. učitele V. Kukučky a žesťové seskupení p. učitele M. Jelínka.

Druhá adventní neděle patřila setkání u stromečku v Krásné, kde také proběhlo vystoupení dudáckého souboru Schumák M. Jelínka a L. Schwalbové, žesťový soubor V. Kukučky pomohl při rozsvícení stromku na návsi a členové divadelního souboru Skřítci pod vedením p. uč. A. Pokorné krásně doplnili vesnický živý Betlém. Pokřtěno zde bylo i cd s krásenskými pověstmi, jež namluvili členové divadelních souborů Darebáci, Skřítci a Tortelíný (uč. A. Pokorná) společně se svými mladými kolegy z adorfské Musikschule pod vedením M. Hillera. (Zmíněné pověsti bude možno poslechnout si i na našich stránkách, taktéž na stránkách Obce Krásná.)

Schumák s divadelními Skřítky pak 10. prosince rozveselil obyvatele Carvacu a přinesl, společně s malými tanečnicemi vedenými p. uč. L. Rybáčkovou, zde žijícím babičkám a dědečkům radostnou předvánoční náladu. Tu ještě znásobily dárečky od výtvarníků p. uč. E. Kulhavé a V.R. Němejcové.

Ani pěstounské rodiny nezůstaly ochuzeny o vystoupení žáků naší školy. Na jejich tradičním prosincovém setkání zatančily dívky vedené p. uč. L. Rybáčkovou, zahráli zde také klavíristé, kytaristé a klarinetisté – ti všichni pod vedením p. učitelek O. Fernandez, J. Rekové, J. Rezkové, L. Kykalové a p. učitele M. Oblištila.

Vánoční koncert celé naší školy proběhl 11. prosince ve zcela zaplněném sále. Vystoupení hudební, taneční a divadelní doplnil ve vstupní hale malý vánoční jarmark, po koncertě se pak mohli diváci i vystupující občerstvit tamtéž u stolů bohatě zaplněných skvělými dobrotami vyrobenými našimi pedagogy.

A mladí „zuškoví“ hudebníci nechyběli ani v Hranicích na akci nazvané Tradiční české Vánoce, jež se odehrála v sobotu, 14.12.2019.

Všem vystupujícím i jejich pedagogům velmi děkujeme za zpříjemnění adventních odpolední a večerů.

Anna Pokorná


 

Ašský Advent


 

Advent Krásná

 


 

Vánoční koncert ZUŠ

Gallery not found.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *