Projektový den v naší škole

V rámci projektu nazvaného Šablony ZUŠ Aš proběhl v naší škole 21. 11. 2019 projektový den „Scrapbooking ve výuce výtvarného oboru“. Metodu scrapbookingu dětem a pedagogům představila MgA. Kristina Brůnová, která během projektu spolupracovala s naší p. učitelkou Mgr. Evou Kulhavou. Uvedená metoda, které se také říká ScrapArt a jíž se žáčci a žákyně výtvarného oboru ašské ZUŠky celý den zabývali, pochází z USA, ale její počátky sahají až do 15. století staré Anglie. Nový rozvoj Scrapbookingu má na svědomí Marielen Christensen z USA, která v roce 1980 spustila lavinu obrovského zájmu o tuto kreativní techniku. Jedná se papírové tvoření bez hranic, prostřednictvím něhož se dají vykouzlit velmi zajímavá umělecká díla. To se povedlo i našim žáčkům, kteří kromě prozkoumávání nových výtvarných technik vytvořili krásná a osobitá papírová dílka.

Anna Pokorná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *