Láska a umění

Tématem letošního podzimního projektu, jehož cílem je propojení a spolupráce žáků a pedagogů všech čtyř uměleckých oborů naší školy (hudebního, literárně-dramatického, výtvarného a tanečního), byla Láska a umění. Láska je odjakživa velkým citem inspirujícím umělce, odráží se v mnoha uměleckých dílech. Pedagogové a žáci hledali ve všech uměleckých směrech a výsledkem byla pestrá směs láskyplného umění. Dalším, skrytým (i když veřejností, myslím, na našich vystoupeních vnímaným) důvodem, proč zvolit téma Láska a umění, bylo ukázat, že jakýkoliv druh umění se dá dělat s láskou.

Podzimního projektu nazvaného Láska a umění se zúčastnilo téměř 150 žáků naší ZUŠky, na přípravě se podílelo 25 pedagogů a tři další zaměstnanci školy. Na dopolední vystoupení přišlo 200 žáků ašských základních škol a místního gymnázia, večer se ve velkém sále AKS sešlo přes 450 diváků.

Poděkování patří všem pedagogům, zaměstnancům školy a žákům, kteří se na projektu podíleli, a všechno to, co diváci slyšeli, viděli, zažili, připravili za dva a půl měsíce (od začátku školního roku). Díky směřují také rodičům, kteří obětavě připravují svým dětským vystupujícím dokonalý servis, grantovému systému Města Aš, vedení a pracovníkům obce Krásná, paní Šedivcové z Tebytu, muzeu za zapůjčení výstavních panelů věnovaných Robertu Schumannovi, osvětlovačům a zvukařům, LaRitmě za zapůjčení židlí.

Anna Pokorná

DSC_0739

DSC_0528

DSC_0424

Celá galerie zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *