Úroda absolventů ašské ZUŠky byla skvělá

Konec května přinesl Absolventský koncert žáků I. a II. stupně ašské Základní umělecké školy R. Schumanna. Přivál s sebou mnoho nádherných, jemných i drsně osvěžujících vystoupení, mnoho rozmanitých hudebních zážitků a také ocenění všech absolventů.

Mezi absolventy hudebního oboru patřila Ester Polesná (II. st. hra na kytaru), Filip Babušík (II. stupeň hra na baskytaru a bicí), Taťána Fischerová (II. st. hra na klavír), Magdaléna Vágnerová, Josef Křížek, Veronika Dohnalová a Sandra Fizerová (I. st. hra na klavír), František Žoha (I. st. hra na dudy), Filip Kříž (I. st. hra na kontrabas), Tomáš Muhr a Vojtěch Čižmár (I. st. hra na klarinet), Kateřina Vodrážková (I. st. hra na kytaru) a Alena Jelínková (I. st. hra na housle).

Absolvovalo se ale i v oboru tanečním: Alena Jelínková, výtvarném: Kristýna Andrejčuková, Kateřina Barnová, Terezie Benešová, Matěj Kudrhalt, Lenka Lacinová, Klára Pěchoučková, Adéla Pjenčáková, Hana Polesná a také literárně-dramatickém. Slavnostní chvíle absolventů posledního zmíněného oboru nastane na letošních Ašlerkách, které se uskuteční v LaRitmě od 15. do 17. června (nenechte si akci ujít), kde odehrají svá absolventská představení. Všichni absolventi literárně-dramatického oboru letos se svými divadelními soubory Piškvorky, jež vede Pavla Hošková, a DeMentoskami, jež vede Anna Pokorná, prošli vítězně krajskými koly v dětském a studentském divadle a postoupili do národních kol v Dětské a Mladé scéně. K tomu jim srdečně blahopřejeme. A abyste věděli, na koho se máte na Ašlerky přijít podívat, jsou to tito: Václav Ponikelský, František Žoha, Matěj Uhman, Lili Škarková, Tereza Gregorová, Kateřina Barnová, Ludvík Jirků, Tadeáš Zachara, Filip Babušík a Tereza Kůtová.

Děkuji všem pedagogům, kteří své svěřenci přivedli až k absolutoriu I. a II. stupně všech zmíněných oborů. Děkuji také absolventům za jejich krásná vystoupení a těším se, že mnoho z nich bude ve studiu ašské ZUŠky pokračovat a u těch starších si přeji, aby se časem na Ašsko vrátili a přispěli tak k rozkvětu místní kultury.

Anna Pokorná

absovent2017_01absovent2017_03absovent2017_02absovent2017_05

absovent2017_04

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *