Klarineto-saxofonový seminář v ašské ZUŠ

Ze školy do školy, tak vypadal den některých žáků ašské základní umělecké školy. Ve čtvrtek 9. dubna se totiž již od třinácté hodiny konal klarineto-saxofonový seminář pod vedením MgA. Věry Kestřánkové.

Tři hodiny strávené ryze u klarinetu a saxofonu měly přínos jak pro žáky pokročilé, tak pro začínající, ale čas rozhodně neztratili ani učitelé. Na úvod nás paní MgA. Kestřánková seznámila s historií a vývojem klarinetu tak, jak jej známe dnes; saxofonu bylo v této části uděleno méně času, přece jen je nástrojem podstatně mladším. Jeden z historických prototypů klarinetů jsme mohli vidět na vlastní oči, dokonce jsme dostali i příležitost zahrát si na onen “Mozartův” basetový klarinet.

Kromě basetového klarinetu směli klarinetisté vyzkoušet saxofon a klarinet basový; u zkoušení nových nástrojů však seminář neskončil, čekala na nás ještě spousta informací – představení nové univerzální hubičky ke klarinetu, webové stránky pro hledání a hraní not rovnou z aplikace a spoustu dalších.

V závěru dala paní magistra možnost osobní konzultace hry na nástroje a seminář byl tak hezky zakončen. Celkově dobře zaujal široké spektrum publika od začínajících po samotné učitele a svojí zajímavou formou hezky dokreslil hudební atmosféru celého odpoledne.

Poděkování patří paní učitelce Lucii Schwalbové, která seminář zorganizovala.

Tereza Němejcová, žákyně ZUŠ R. Schumanna Aš

IMG_20170406_145104

IMG_20170406_145751

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *