Japonské klavírní odpoledne v ašské základní umělecké škole

 

Přínosný seminář pro klavíristy a klavíristky a následující koncert japonské hudebnice Yukiko Sawa se odehrál v místní základní umělecké škole R. Schumanna koncem března. Do Aše se sjely pedagožky z uměleckých škol z Chebska, Mariánskolázeňska a Plzně.

Yukiko Sawa nejprve hovořila o tom, jak vypadá umělecké školství v Japonsku, vysvětlila také například, jak funguje síť škol Yamaha. Pak už následovaly ukázky s dětskými modely – tj. žáky naší základní umělecké školy, Yukiko se zabývala např. správným sezením u nástroje, úhozy, cvičeními na uvolnění ruky apod. V odpoledních hodinách proběhl v zaplněném sále ZUŠ koncert této umělkyně, která přednesla skladby od Leoše Janáčka, Chopina, několik japonských folklorních tanců a také čtyřruční Slovanské tance A. Dvořáka společně s profesorem plzeňské konzervatoře, Luďkem Šabakou (u nějž v současnosti studuje absolventka naší ZUŠ, Anežka Štěpánová J). Vše provázela milá a přátelská atmosféra, účastníci semináře a koncertní posluchači si odnášeli příjemné zážitky.

Děkuji tímto zástupkyni ředitelky ašské ZUŠ, Olze Fernandez, jež celé setkání s Yukiko Sawa zorganizovala, díky patří i pedagogům školy, kteří se postarali o skvělé občerstvení. Jedná se o Lucii Schwalbovou, Jarmilu Rezkovou, manžele Štěpánovy, Olgu Fernandez a Hanu Miklóšovou.

Anna Pokorná, ZUŠ R. Schumanna Aš

jap04 jap03 jap02 jap01

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *