Poezie na Rynku v Klatovech

V dubnu 2018 vyrazili studenti literárně dramatického oboru z ašské Zušky pod vedením Pavly Hoškové na krajské kolo v recitaci od 15 do 100 let do Klatov, odkud se může postoupit na celostátní přehlídku Wolkerův Prostějov. Poezii na Rynku organizuje spolek Johan pro Karlovarský a Plzeňský kraj.
   V 1. kategorii více než se ctí prezentovali své texty Tereza Gregorová, Majda Žohová, Klára Kulhavá a Jáchym Bosman. Po přestávce ve 2. kategorii vystoupili Tomáš Čapek a Amanda Stašková.
Odborná porota konstruktivně okomentovala výkony a ocenila Jáchyma Bosmana za interpretaci textu od Marka Haddona „Podivný případ se psem“ přímým postupem /nominací/ na Wolkerův Prostějov, dále Tomáše Čapka za originální ztvárnění textu známého slamera Anatola Svahilce doporučením na „Wolkráč“, které se po přehlídce potvrdilo jako další postup do celostátního kola.
Amanda Stašková pak dostala nabídku, aby vystoupila s texty básníka Jana Buriana na jeho recitálu v Plzni na Moving Station.
Všem děkuji za skvělou reprezentaci našeho regionu, klukům budeme v červnu na Moravě držet palce a za rok zase  s novými texty vyrazíme do Klatov.
P.Hošková
Gallery not found.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *