Zlaté žně v ašské ZUŠ

Konec února přinesl ašské ZUŠ R.Schumanna velkou hudební radost. Malí i velcí žáčci a žáci hrající na smyčcové nástroje a kytaru se totiž v pátek, 24.2., a v sobotu, 25.2., zúčastnili okresních kol soutěže ZUŠ ve hře na tato krásně znějící dřeva.

Páteční klání absolvovali Adélka Žibrická, Toník Žibrický a Alenka Jelínková s houslemi, s kontrabasy na vítězství útočili Filip Kříž a David Muhr. Všem se jejich provedení určených skladeb velmi vydařilo a tak stanuli ve františkolázeňské ZUŠce ve svých kategoriích na stupních vítězů. V sobotu se nenechal na kytarové soutěži zahanbit ani Celmeg Batmunkh a také si odnesl pomyslnou zlatou medaili.

Poděkování patří žákům, kteří takto skvěle reprezentovali nejen sebe, ale i naší školu a město, samozřejmě však také jejich učitelům, Zuzaně Puchelové, Milanu Jelínkovi a Stěpanu Skydanchukovi. Díky letí i směrem ke korepetitorům, kteří naše žáky doprovázeli na klavír, a to byl Milan Jelínek (který, mimo jiné, byl i autorem některých soutěžních skladeb:) a také Mgr. Olga Fernandez. Všem přejeme mnoho štěstí v krajské kole, do nějž postoupili.

IMG-20170226-WA0016

IMG_1698a

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *