Žáci ocenění Karlovarským krajem jsou z ašské ZUŠ a místního gymnázia

Ve středu, 1. 11. 2023, proběhlo v loketském v kulturním domě Dvorana Oceňování nejúspěšnějších žáků Karlovarského kraje. Ašská Základní umělecká škola i zdejší gymnázium se mohou pochlubit nadanými a schopnými dětmi a mladými lidmi, kteří naše město i kraj reprezentují v celonárodním (a v případě gymnázia i v mezinárodním) měřítku. 

Mezi oceněné patří Jakub Kouba a Martin Kulhavý, kteří postoupili z krajského kola soutěže v uměleckém přednesu pro mládež nad 15 let s názvem Poezie na rynku určené pro dva kraje – Karlovarský a Plzeňský – do celostátního kola nazvaného Wolkerův Prostějov.

Dále jsou to členové divadelního soubor Six-pack: Martin Kulhavý, Nela Effenbergerová, Jakub Kouba, Martin Kupeček, Anna Janouschová, Helena Janouschová, Amálie Pokorná, Lucie Kašparová. Ti v soutěži pro Karlovarský a Plzeňský kraj uspěli v soutěži Mladá scéna Na Hraně 2023 s představením „Nezkusíš, nevíš“ a postoupili do celostátního kola divadelní soutěže Mladá scéna v Ústí nad Orlicí.

Jáchym Kozubek získal 3. místo v celostátním kole soutěže ZUŠ ve hře na elektronické klávesové nástroje.

Sebastian Cretan vybojoval 2. místo v  Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka a byl také jedním ze sedmi úspěšných finalistů televizní soutěže pro talentované a nadané děti Zlatý oříšek

Christoforos Šilov-Mouratidis byl oceněn za 2. místo v soutěži ve hře na klasickou kytaru „PRAGuitarra Clásica“ a umístění ve zlatém pásmu v soutěži Mladé pódium 2023 (společně s oceněním za výraznou muzikalitu a rychlé prsty). Všem těmto našim žákům (a samozřejmě i jejich pedagogům) gratulujeme a děkujeme.

Z Aše byl mezi oceněnými i absolvent ašského gymnázia (i naší ZUŠ:), Matěj Pokorný, který získal stříbro v celostátní olympiádě z Biologie, neméně úspěšný byl i na Mezinárodní biologické olympiádě, jíž se zúčastnil v červenci ve Spojených Arabských Emirátech. Svým výkonem dosáhl na stříbrné pásmo.

Je jisté, že na Ašsku máme velice šikovnou mladou generaci. Můžeme na ni být právem pyšní.

                                            Anna Pokorná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *