Cvičení VO

Multimediální tvorba

Domácí úlohy a cvičení naleznete na webu multimedialnitvorba.com


Výtvarná tvorba

„Výtvarka z domova“
Moji milí žáci a studenti Výtvarné tvorby při ZUŠ R. Schumanna Aš. Na dobu uzavření naší zušky jsem pro vás připravila projekt „Výtvarka z domova“. Každý týden budete dostávat jiný domácí výtvarný úkol. Hotová díla si pečlivě schovejte a odevzdáte je na první hodině výtvarky po znovuotevření naší školy. Můžete je i nafotit nebo naskenovat a poslat na moji e-mailovou adresu. Výtvarnou techniku a formát si můžete sami zvolit,  mohou to být klasické výkresy, ale také fotografie či prostorové výtvory z nejrůznějších materiálů. Kdybyste si nevěděli s čímkoliv rady, klidně mi napište nebo zavolejte. Z nejzdařilejších prací bude uspořádána výstava popř. budou zveřejněny na webových stránkách školy. Přeji vám mnoho výtvarných nápadů, šikovné ruce a hlavně chuť něco hezkého vytvořit.
Vaše Rozárka 
rozarka.as@seznam.cz., mobil: 605702505
 

GALERIE DĚTEM 1

Chcete se na chvíli odpoutat od matematiky, českého jazyka, angličtiny a dalších důležitých předmětů? Zveme vás na skok do galerie, odpočinout si, potěšit se, prohlédnout si něco zajímavého ze světa výtvarného umění. Nebojte se, nečekají vás další domácí úkoly, jen si chvíli zkusíte pozorněji se dívat, vnímat, někdy i maličko přemýšlet, někdy kreslit… A není to povinné, vlastně je to hra pro zájemce do 12 let… Postupně budeme sem a na naše webové stránky http:…//www.galeriekvary.cz/sbirky/galerie-detem přidávat jednotlivá okénka s díly (samozřejmě jen reprodukcemi, originály jsou teď zavřené v galerii a čekají na vaši brzkou návštěvu). Kdo vyplní a odešle mailem na adresu tothova@galeriekvary.cz  nebo vepíše odpověď do komentářů na FB bude zařazen do každotýdenního slosování (výherci od nás dostanou pexeso). Tak začínáme. Štěstí, štěstí je krásná věc….

 

Milí žáci a studenti výtvarného oboru,
nadešel poslední týden školní docházky v tomto školním roce. 2. pololetí bylo pro nás všechny náročné, po vyhlášení nouzového stavu a uzavření školy jste mohli plnit úkoly, které jsem každý týden zadávala na webové stránky. Chci poděkovat všem, kteří se do tvoření na dálku aktivně zapojili a posílali mi výkresy prostřednictvím e-mailu. Pokud máte doma jakékoliv obrázky, výtvory nebo fotky, přineste je v září na první výtvarku v novém školním roce. Uspořádáme z nich výstavu ve vstupním vestibulu naší školy.
I přes všechny těžkosti a problémy posledních měsíců, dostanete na konci školního roku vysvědčeníhodnocení za 2. pololetí bude vycházet z klasifikace za 1. pololetí, dále ze známek v období od 1.2. do uzavření školy a během vaší práce při distanční výuce. Pokud si vysvědčení tento týden nevyzvednete, nic se neděje, předám vám ho na první hodině výtvarky v září nového školního roku 2020/2021. Taktéž až v září dostanete výkresy a keramiku, které jste vytvořili tento školní rok. Pokud již příští školní rok nebudete na výtvarku chodit, informujte mne prosím (e-mailem nebo telefonicky 605 702 505), abych věděla, kolik se uvolní míst a mohla jsem případně přijmout nové děti. V tom případě si určitě přijďte pro vysvědčení a přineste s sebou čip od školy. Jestliže se neodhlásíte, budu s vámi automaticky počítat i v příštím školním roce.
Déle žádám ty žáky, kteří budou pokračovat ve výtvarce, aby se mi připomněli první přípravný týden v září ( od 1.9. do 4.9.), stačí telefonicky, ale klidně se můžete přijít ukázat osobně. Budu tam vždy od 13. 00 do 15.00. Ten další týden, od 7.9. do 11.9. začíná již normální výuka podle rozvrhu. Pokud mi neohlásíte nějakou změnu, nechám vás v té samé skupině jako doposud.
Moc se na vás už teď těším a všechno společně zvládneme a doženeme. Budu se snažit vám vynahradit hlavně práci s keramikou, o kterou jste byli ochuzeni a na kterou se vždy hodně těšíte. Pokud Vám některá z těchto informací není jasná nebo se budete potřebovat poradit, můžete mne kdykoliv kontaktovat.
Přeji všem dětem krásné prázdniny a rodičům pohodovou dovolenou. Sejdeme se, doufám, v lepších časech.
S pozdravem Mgr. Věra Rozálie Němejcová (Vaše Rozárka)
 
 
Úkol č. 13 na týden od 15.6. do 21.6. 2020:
pro vás, co stále ještě výtvarničíte na dálku. V sobotu 20.6. ve 23.44 nastane letní slunovrat, slunce bude vrcholit v nadhlavníku na obratníku Raka, tento den bude nejdelší den a nejkratší noc v roce. To byla informace spíše pro starší žáky. A aby tomu rozuměly i mladší děti, prostě začíná léto, nejoblíbenější část roku, teplo, sluníčko, které zapadá až hodně pozdě večer. Takže týdenní úkol asi tušíte, bude pro všechny skupiny a ročníky stejný: nakreslete/namalujte prostě nějaký letní obrázek, ze kterého bude vyzařovat radost z tohoto ročního období, pohoda, letní atmosféra apod. Roušky můžeme už venku sundat, tak se zhluboka nadechněte a s chutí tvořte. Přeji vám konečně hezké počasí a hodně tvůrčích nápadů.
Zdraví vaše Rozárka
 
Úkol č. 12 na týden od 8.6. do 14.6. 2020:
Milé děti, žáci a studenti Přípravné výtvarné výchovy a Výtvarné tvorby, kteří stále tvoříte z pohodlí a bezpečí domova, mám pro vás všechny na tento týden společný úkol. Až bude hezké a teplé počasí, vyjděte si s výtvarnými potřebami jen tak ven do přírody, do parku, na zahrádku, do města apod., sedněte si třeba na lavičku a kreslete/malujte, co vás zaujme: stromy, keře, sochy, budovy, schody, nějaké pěkné zákoutí…, starší žáci a studenti se mohou zaměřit třeba jen na nějaký zajímavý detail. Takovému tvoření venku říkají výtvarníci „práce v plenéru“. Přeji nám všem konečně návrat teplého a slunečného počasí.
Zdraví vás všechny vaše Rozárka

 

Milé děti, tento týden, tedy přímo 1. června, slavíte spolu s dětmi celého světa Mezinárodní den dětí. Přeji vám všechno nejlepší, ať se vám vše daří, ve škole, doma v rodině, s kamarády…, ať prožíváte bezstarostné, spokojené a láskyplné dětství plné smíchu, pohody a dětských her. :-):-):-)
 
Úkol č. 11 na týden od 1.6. do 7.6. 2020:
Přípravná výtvarná výchova a Výtvarná tvorba (pro děti z 1., 3., 4., 6. a 7. skupiny): Děti a jejich svět
 
Pro vás starší ze 2., 5. a 8. skupiny, kteří jste se rozhodli pokračovat v tvoření doma, zůstává ještě úkol z minulého týdne: Česko se pomalu vrací k normálu, aneb co všechno mohu konečně dělat po poslední vlně rozvolňování (téma je to tak široké, že klidně můžete tvořit dál a nezapomeňte mi opět posílat svá díla e-mailem nebo na mobil).
 
Zdraví vás všechny vaše Rozárka

 

Milé děti, malí výtvarníci, kteří navštěvujete 1., 3., 4., 6. a 7. skupinu,
od 25.5. se pro vás otevřou dveře vašich mateřských a základních škol a většina z vás této možnosti jistě využije. Je to pro vás velká změna, vždyť po téměř čtvrt roce se opět setkáte s vaší paní učitelkou/panem učitelem, se svými spolužáky, kamarády. Určitě to nebude taková škola, kterou jste opouštěli k 11.3. a na kterou jste byli zvyklí. Bude vás ve třídě méně, budete muset dodržovat určitá pravidla a omezení. Výtvarné tvoření na naší škole však budete i nadále provádět v pohodlí svého domova, jak jste to dělali doposud. Zadání na tento týden se přímo nabízí:
 
Úkol č. 10 na týden od 25.5. do 31.5. 2020:
Přípravná výtvarná výchova a Výtvarná tvorba: Moje zážitky/dojmy ze školy po skončení koronavirových „prázdnin“
 
A vy, starší žáci 2., 5. a 8. skupiny, kteří jste mi oznámili, že raději zůstanete doma a budete pokračovat ve výtvarničení na dálku (v tzv. distanční výuce), pro vás mám následující úkol: Česko se pomalu vrací k normálu, aneb co všechno mohu konečně dělat po poslední vlně rozvolňování po 25. květnu, kdy budeme moci na určitých místech částečně odložit roušku, otevřou se bazény, sportoviště, hrady, zámky, zoologické a botanické zahrady apod.
Na vás, kteří jste se rozhodli do zušky od 25.5. přijít osobně a pokračovat tzv. prezenční formou výuky, se velmi těším.
Zdraví vás všechny vaše Rozárka:-)
 
Několik svých obrázků poslala až z Moravy Anna Terezie Židová, žákyně Výtvarné tvorby 5. ročníku I. stupně. Anička se rozhodla, že bude i nadále pokračovat distanční formou výuky a my se velmi těšíme na její další výtvory.
 
 
 
Úkol č. 9 na týden od 18. 5. do 24. 5. 2020
 
Milí žáci a studenti 2., 5. a 8. skupiny, nadešel pro vás poslední týden distanční výuky (z domova), příští týden (od 25.5.) už můžete za určitých podmínek (čestné prohlášení, 2 roušky, bezpečný rozestup) přijít do školy v obvyklý den i čas. Nezapomeňte přinést výtvarná díla, která jste doma vytvořili. Podívejte se zpětně na všechny úkoly a tento týden máte čas ještě něco vytvořit, dodělat, doplnit… Všem jsem poslala podrobné informace prostřednictvím e-mailu. Někteří z vás už se mi nahlásili, jak se rozhodli, jestli přijdou přímo na prezenční výuku nebo raději zůstanou doma, budou pokračovat distanční formou a tvořit podle zadání na webových stránkách, jak to fungovalo dopodud. Pro ty, kteří tak ještě neučinili, připomínám, že do středy 20.5. by mne měli kontaktovat (e-mailem nebo telefonem: rozarka.as@seznam.cz, 605 702 505).
 
Mladší žáci, kteří navštěvujete 1., 3., 4., 6. a 7. skupinu, vy pokračujete i nadále z domova a mám pro vás úkol na tento týden:
Přípravná výtvarná výchova (žáci MŠ a 1. tříd ZŠ): Moje rodina v době nouzového stavu (můžeš nakreslit/namalovat třeba jen sám sebe, klidně s rouškou, nebo celou rodinu, a to doma nebo na zahrádce, procházce, v autě apod.
Výtvarná tvorba 1. až 4. roč. (žáci 2. až 5. tříd ZŠ): Učím se z domova (nakresli/namaluj sám sebe, jak se učíš nebo děláš úkoly u počítače, televize apod.
Zdraví vás vaše Rozárka :-)
 
 
Úkol č. 8 na týden od 11. 5. do 17. 5. 2020
Milí žáci a studenti,
pro některé z vás se blíží doba, kdy budete moct přijít na výuku výtvarky přímo do školy, týká se to starších dětí (žáků od 6. třídy ZŠ a výše a studentů gymnázia, tj. 2., 5. a 8. skupina)Bližší informace vám pošlu tento týden. Zatím dávejte dohromady výtvarné úkoly, které jsem vám během distanční výuky zadávala a které přinesete na první výtvarku.
Menší děti ( žáci MŠ, 1. – 5. třídy ZŠ, tj. 1., 3., 4., 6. a 7. skupina), vy zůstanete z bezpečnostních důvodů až do konce školního roku doma a budete i nadále tvořit z domova. Pro vás mám na tento týden následující úkol:
Jak si přestavuješ tzv. Ledové muže…
Každý z nás už se s nimi nejednou setkal. Nevěříte? Jen si vzpomeňte. Přijde jaro, sluníčko svítí a my rádi odložíme teplé oblečení. Ze země se začne klubat všechno, co v ní celou zimu spokojeně spalo, vyrojí se kdejaký hmyz, ptáci se rozezpívají, stromy a louky rozkvetou. A sluníčko krásně svítí a hřeje, ale najednou „bác“. Jsou tu. Ledoví muži. Někdy se jim říká i „kamenní“ nebo „zmrzlí“. Už jen ta jména nevěstí nic dobrého – Pankrác, Servác, Bonifác. Začátkem května je najdeme v kalendáři 13., 14. a 15. května. S nimi přicházejí studené dny, jejich ledový dech nás donutí zase hezky vytáhnout teplé oblečení ze skříně. Zemědělci, zahrádkáři i ostatní hospodáři trnou, aby jim slibně se rozvíjející budoucí úrodu nespálil mráz nebo nepobily kroupy. Všichni pak neví, co na sebe. Polední sluníčko už se snaží, ale po ránu a večer bychom klidně snesli i rukavice. A letošní předpověď počasí straší, že udeří obzlášť silně. A je jen na vás, moji malí výtvarníci, jak si takové bytosti představujete. Formát, techniku a použitý materiál nechám opět na vás. Využijte vše, co máte doma poruce, mohou to být i prostorová díla. Nezapomeňte je vyfotit, naskenovat apod. a poslat na moji e-mailovou adresu nebo mobil.
Zdraví vás vaše Rozárka
 
 
Studijní kresby Zuzany Novotné, studentky Výtvarné tvorby 1. roč. II.stupně
 
 
 
Úkol č. 7 na týden od 4. 5. do 10. 5. 2020
Výtvarný úkol pro tento týden bude opět společný pro všechny ročníky a skupiny: Volná tvorba. Tentokrát to nechám úplně na vaší momentální náladě a chuti něco hezkého vytvořit. Téma, formát i technika je dobrovolná. Termín, kdy se budeme moci už konečně potkat ve výtvarce, se snad blíží (včas vás budu informovat). Proto připomínám, abyste pomalu dávali dohromady všechna výtvarná díla, která jste během distanční výuky vytvořili doma, a nezapomněli je přinést na první hodinu. Z těch nejzdařilejších uspořádáme výstavu ve vestibulu školy a pohlednice seniorům se vydají do té správné schránky.
Zdravím všechny své žáčky a studenty. Vaše Rozárka:-)

 

 

Sebastian Cretan: „Úsměv do schránky“

Amálie Pokorná: „Úsměv do schránky“

Sebastian Cretan: „Úsměv do schránky“

 


Úkol č. 6 na týden od 27.4. do 3. 5. 2020

Výtvarný úkol pro tento týden bude opět společný pro všechny ročníky a skupiny. Zůstaneme ještě u tvoření veselých pohlednic pro naše seniory v rámci projektu ÚSMĚV DO SCHRÁNKY. Můžete nakreslit (namalovat) další a třeba je ještě doplnit o nějaký hezký text, milá slovíčka, povzbudivý dopis, básničku, apod. Obrázky si zatím nechte u sebe, můžete je nafotit, naskenovat apod. a poslat na moji adresu, stejně jako Barbora Němejcová, studentka výtvarné tvorby I. ročníku II.stupně, jejíž obrázek vidíte níže.

Zdraví vás vaše Rozárka 

 
 
 
Úkol č. 5 na týden od 20.4. do 26.4. 2020
 

Milí mladí výtvarníci, doufám, že jste prožili velikonoční svátky v pohodě a nastal opět pracovní týden. Tentokrát bude výtvarný úkol společný pro všechny ročníky a skupiny. Dobrovolníci ze studentské neziskové organizace „Mise naděje“ vymysleli projekt ÚSMĚV DO SCHRÁNKY. Jeho cílem je vytvoření povzbudivých pohlednic do domovů pro seniory, kde jsou klienti kvůli bezpečnostním opatřením ochuzeni o přímý kontakt s rodinou a přáteli. Vaším úkolem tedy bude vytvoření jakéhokoliv pozitivního obrázku velikosti pohlednice, který by udělal babičkám a dědečkům radost. Můžete využít jakoukoliv výtvarnou techniku. Tento týden tvořte a příští týden vám oznámím, jak se vaše výtvory dostanou na to správné místo. Mezitím je klidně můžete nafotit nebo naskenovat a poslat na některý z mých kontaktů (jsou uvedeny výše). Přeji vám mnoho hezkých nápadů a hlavně srdce na dlani…

Zdraví vás vaše Rozárka 

 
Milé děti, žáci a studenti, jelikož do tohoto a příštího týdne zasahují Velikonoce, dostáváte na následujících 14 dní jenom jeden úkol. Přeji vám všem a vašim rodinám pokud možno klidné, pohodové a slunečné Svátky jara. Vaše Rozárka :-)

  

 Úkol č. 4 na dva týdny od 6. 4. do 19.4. 2020:

Přípravná výtvarná výchova (žáci MŠ a 1. tříd ZŠ): Soutěž o nejhezčí velikonoční vajíčko ( rodiče ti pomohou tvé dílo vyfotit a poslat, e-mailem nebo jako mms)

Výtvarná tvorba 1. až 4. roč. (žáci 2. až 5. tříd ZŠ):Velikonoční dekorace (cokoliv, co jste sami vyrobili a dělá vám to doma o Velikonocích parádu, vyfoť a pošli mi to e-mailem nebo mms)

Výtvarná tvorba 5. a 6. roč. (žáci 6. a 7. tříd ZŠ nebo gymnázia): Jarní komiks (sled obrázků, které na sebe dějově navazují, na téma jaro, jarní radovánky, práce na zahrádce, velikonoční tématika apod…)

Výtvarná tvorba 7. roč. (žáci 8. tříd ZŠ nebo gymnázia): pokračování na závěrečné absolventské práci (můžeš mi zavolat nebo napsat kvůli konzultaci, kontakt na mne je uveden výše)

Studenti I. až III. roč.: Velikonoční rouška (trochu odlehčíme tuto nelehkou dobu a zkus navrhnout nebo přímo vyrobit veselou velikonoční roušku, nafoť, pošli)

Zdraví vás vaše Rozárka


Úkol č. 3 na týden od 30. 3. do 5.4. 2020:
 

Přípravná výtvarná výchova (žáci MŠ a 1. tříd ZŠ): Pohádkové postavičky

Výtvarná tvorba 1. až 4. roč. (žáci 2. až 5. tříd ZŠ): Práce záchranných složek (lékaři, hasiči, policisté, vojáci…)
Výtvarná tvorba 5. a 6. roč. (žáci 6. a 7. tříd ZŠ nebo gymnázia): zůstává ještě Cesta kolem světa (příprava na podzimní projekt naší školy), tentokrát nakresli (namaluj) nějakou exotickou krajinu, přírodu…
Výtvarná tvorba 7. roč. (žáci 8. tříd ZŠ nebo gymnázia): pokračování na závěrečné absolventské práci (můžeš mi zavolat nebo napsat kvůli konzultaci, kontakt na mne je uveden výše)
Studenti I. až III. roč.: Jarní byliny (studijní kresba, malba, grafika…, čímkoliv, co doma najdeš, nezapomeň na popis)
Zdraví vás vaše Rozárka
Dalším pilným malým výtvarníkem je Amálie Pokorná, žákyně 3. ročníku výtvarného oboru, která poslala rovnou tři obrázky najednou a splnila tím hned tři témata: Příroda se probouzí, První jarní květiny a Práce záchranných složek. Svoje díla nazvala: Jarní víla, Probuzení jara a Záchranáři lékaři. Chválím Amálku za skvělé a citlivé zvládnutí studijní kresby u prvního a třetího obrázku. Probuzení jara pojala spíše abstraktně, hezky si pohrála s barvami, ale zároveň zvolila decentní odstíny, stejně jako je opatrná a zpočátku nenápadná probouzející se příroda. Krásně zobrazila zurčící potůček a náznak prvních jarních kytiček na louce s rašící trávou. Amálka dostává za svá díla, která obsahují i děj a myšlenku, velkou pochvalu a jedničku s hvězdičkou.

Zdraví Rozárka

 
 
 
 

 

Pilný a svědomitý Sebastian Cretan opět poslal svoje výtvarné dílo, které nazval Integrovaný záchranný systém a tím splnil, opět na výbornou, úkol č. 3. Budu citovat slova Sebíka, která k výkresu napsal: „Téma IZS je mi dobře známé, protože jsem  byl o prázdninách na letním táboře s tímto zaměřením. Pro obrázek jsem použil netradiční rozměr papíru, abych zdůraznil délku celé záchranné kolony. Kreslil jsem fixíkama, včetně reflexních, na hasičích je to dobře vidět. Model policejního VW Passata jsem si vyhledal, abych ho zvládl co nejvěrněji.“
Zdraví Rozárka
 

 


 
Úkol č. 2 na týden od 23. 3. do 29.3. 2020:
Přípravná výtvarná výchova (žáci MŠ a 1. tříd ZŠ): Mé nejmilejší zvířátko
Výtvarná tvorba 1. až 4. roč. (žáci 2. až 5. tříd ZŠ): První jarní květiny
Výtvarná tvorba 5. a 6. roč. (žáci 6. a 7. tříd ZŠ nebo gymnázia): zůstává ještě Cesta kolem světa (příprava na podzimní projekt naší školy), zkus se zaměřit na obyvatele z různých koutů Země, jejich zvyky, tradice
Výtvarná tvorba 7. roč. (žáci 8. tříd ZŠ nebo gymnázia): pokračování na závěrečné absolventské práci (můžeš mi zavolat nebo napsat kvůli konzultaci, kontakt na mne je uveden výše)
Studenti I. až III. roč.: Autoportrét nebo jak s oblibou říkáte Selfieportrét (zjisti si něco na toto téma na netu a můžeš to napsat na druhou stranu výkresu)
 
Zdraví vás vaše Rozárka
 
Sebastian Cretan, žák 3. ročníku výtvarné tvorby, opět nezklamal a úkolu č. 2  „První jarní květiny“ se zhostil velmi originálně a netradičně. A kdyby výtvor doplnil ještě o názvy rostlinek, vznikl by zajímavý jarní herbář, který může postupně rozšiřovat. Navíc chválím za zdařilou kompozici a kreativní použití trav a kusů rašeliníku. Sebíkovi píši další velikou jedničku.
Vaše Rozárka
 
 
 Úkol č. 1 na týden od 16. 3. do 22.3. 2020:
Přípravná výtvarná výchova (žáci MŠ a 1. tříd ZŠ): Těšíme se na jaro
Výtvarná tvorba 1. až 4. roč. (žáci 2. až 5. tříd ZŠ): Příroda se probouzí
Výtvarná tvorba 5. a 6. roč. (žáci 6. a 7. tříd ZŠ nebo gymnázia): Cesta kolem světa (příprava na podzimní projekt naší školy)
Výtvarná tvorba 7. roč. (žáci 8. tříd ZŠ nebo gymnázia): Pokračování na závěrečné absolventské práci
Studenti I. až III. roč.: Zapomenutá zákoutí Aše (příprava na výtvarnou soutěž KV kraje)
Děti tvoří z domova a posílají své výtvory. Na snímku je Sebastian Cretan, který se zhostil tématu pro jeho ročník „Příroda se probouzí“ . Sebík zvolil kombinaci různých technik a dostává ode mne velkou jedničku. Tímto chci povzbudit i ostatní žáčky, aby se nebáli svá díla posílat. Doufám, že už máte všichni úkol č. 1 hotový, protože v pondělí 23.3. vás čeká nové téma. Každopádně si své obrázky schovejte, budu je po vás chtít.
Zdraví vás vaše Rozárka
 
 
 
Michal Bláha z přípravné výtvarné výchovy poslal všechny úkoly najednou. Předškoláku Míšovi uděluji velkou pochvalu za snaživou práci, přeji mnoho nápadů a šikovné ručičky do dalšího tvoření.
Rozárka
 
Úkol č. 1
Těšíme se na jaro 
Kytička malovaná voskovkami 
 
Úkol č. 2
Mé nejmilejší zvířátko 
Modrý ptáček malovaný vodovkami na plátno 
 
Úkol č. 3
Pohádkové postavičky 
Spongebob malovaný akrylovými barvami
 
Úkol č. 4
Velikonoční vajíčko 
Slova maminky: Nejprve maloval na vyfouknuté vajíčko akrylovými barvami. Vajíčko však nepřežilo útok mladšího brášky, než jsem ho stihla detailně nafotit. Tak jsme udělali sádrové odlitky a Míša je vybavil opět akrylovými barvami
 
Vše samostatná práce kromě odlitků.

 
 

 

Milí malí výtvarníčci z Pastelky a Barviček,

než se zase spolu setkáme  na tvoření ve škole, můžete malovat a kreslit doma. Pošlu vám každý týden návrh pro výtvarkování z pokojíčku. Nemusíte jen kreslit, můžete modelovat, lepit nebo skládat za papíru či přírodních materiálů. Svoje díla si schovávejte a po skončení zdravotních opatření si  uspořádáme výstavu.
 
Téma pro tento týden zní : Ptáčkové v hnízdě. 
Už teď se těším na vaše práce. Eva Kulhavá
 

ZPRÁVA PRO BARVIČKY A PASTELKU NA POSLEDNÍ DUBNOVÝ TÝDEN

Milí výtvarníčci,

minulý týden jsme oslavili Den Země a vytvářeli svoje veselé i smutnější Zemičky. Tento týden bychom pálili čarodějnice, nebýt virového nadělení. Ale čarodějnice si určitě můžeme vyrobit nebo nakreslit. Z novinového papíru, starých hadříků, nepotřebných pytlíků a suchých větviček, milé, usměvavé i strašidelné s bradavicí a kocourem na zádech. Moc se na ně těším i na WhatsAppu. Hezké dny. Eva K.

 

DALŠÍ ZPRÁVA PRO BARVIČKY A PASTELKU

Malí, výtvarníčci, minulý týden jsme spolu navštívili zaječí rodinku. Protože se blíží svátky jara, zkuste si tento týden namalovat správnou slepici s kuřátky. Slepička nemusí být jen přírodní, ale klidně i podle vaší fantazie třeba puntíkovaná, kytičkovaná, mráčková nebo duhová. A kuřátka také, ta budou jen maličká a hodně rozčepýřená. Těším se na vaše obrázky třeba na WHATS APPU. Mějte snad už brzy hezké jarní dny. Eva K.

ZPRÁVA PRO BARVIČKY A PASTELKU NA TÝDEN PO VELIKONOCÍCH

Milí výtvarníčci,

minulý týden jsme vyráběli netradičně z piškotů, tvarohu a rozinek s čokoládou. Tentokrát si zkusíme jarní vílu. Jak vypadá? Do čeho se obléká? Co má ve vlasech a jaké jsou vlastně její vlasy? Zkuste odpovědět na otázky obrázkem. Těším se na ně i na WhatsAppu. Sluníčkové dny. Eva K.