Ašská ZUŠka dostala darem nové pianino od Petrofu

Krásný dárek získala ašská ZUŠ R. Schumanna od firmy Petrof a Karel Komárek Family Foundation těsně před Štědrým dnem. Je to nové pianino zn. Petrof, které do této umělecké školy přivezl dopravce 23. 12. 2020 díky tomu, že se ZUŠka zapojila do grantové výzvy „Piana do škol“. Tuto výzvu vyhlásila výše zmíněná nadace manželů Komárkových ihned poté, co Čína odmítla objednaná piana od české firmy Petrof koupit na základě svého nesouhlasu se senátorskou cestou na Tchaj-wan. Piana od Petrofu odkoupili manželé Komárkovi, nabídli českým školám zapojit se do uvedené výzvy a získat tak pro své žáky a učitele nový nástroj. Firma Petrof se přidala a na zmíněnou akci darovala ještě dalších pět pianin.

Přihlásilo se přes 150 škol. Nástrojů, o něž se ucházely, bylo celkem šestnáct. Výběrová komise obodovala žádost ašské ZUŠky tak, že jsme obsadili 12. místo a mohli slavit, neboť jedno z oněch nádherných pianin bylo tím pádem posláno právě do naší školy. Děkujeme mnohokrát manželům Komárkovým a majitelce firmy Petrof, paní Ceralové Petrofové – díky nim mohou nyní v sále naši žáci a pedagogové hrát na nástroj s krásným zvukem. Budeme doufat, že si ho v blízké době užijí i návštěvníci našich koncertů a dalších vystoupení.

Anna Pokorná, ZUŠ R. Schumanna Aš

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *