Krajská postupová přehlídka dětských skupin scénického tance aneb i taneční oddělení nás může reprezentovat

Posledního březnového čtvtka, 28.3. 2019, se v Horním Slavkově konala Krajská postupová přehlídka dětských skupin scénického tance, kam tento rok i naše ZUŠka vyslala své reprezentanty.

V dopoledních hodinách jsme se všechny natěšeny sešly před hudebkou, pobalily zbytek křídel a nastoupily do našeho nevelkého autobusu. Zanedlouho jsme dorazily na místo určení, kde jsme se vcukuletu přesunuly do kulturního centra. Po rychlém obědě jsme se rychlostí světla rozcvičily a mohly jsme se vypravit na prostorovou zkoušku. Sice jsme musely chvilku čekat, než se mariánskolázenští soupeři poperou se svými světelnými efekty a chodbou na plátně, ale po chvilce přišla řada na nás. Vše probíhalo v klidu a to uklidnilo i nás samotné. Bez okolků jsme se začaly připravovat na samotnou přehlídku a přitom jsme se setkávaly se známými konkurenty z ostatních škol. Po upletení snad tisíce copánků a převlečení do modrých kombinéz, nastal ten čas, kdy jsme se musely odebrat na místo všeho dění, do sálu kulturního centra, kde po úvodní řeči ředitele ZUŠ v Horním Slavkově začal dlouhý maraton scénického tance…

Po dlouhém čekání přišla naše chvíle a my mohly vstoupit na pódium a ukázat, co umíme. Vše jsme zvládly bez větších ztrát, jen se do stavu ohrožení dostala jedna dolní čelist, kterou ohrozila na výkop připravená noha. Ale nebyl čas otálet, a proto jsme utíkaly se znovu převléknout a přečesat. Pak jsme už jen do skupiny přibraly pár malých víl a mohly jsme jít předvést naší druhou choreografii. Ta se ale možná trošku zkomplikovala a nastaly i drobné problémy s křídly, ale nakonec vše také dobře dopadlo. Pak už jsme jen vše uklidily, sbalily se a mohly vyrazit zpět do Aše.

I když jsme se snažily a bojovaly jsme, co se dalo, mezi tři nejlepší jsme se bohužel nedostaly, ale nás u srdce zahřály pochvaly od porotců a ostatních účastníků, kterých si opravdu vážíme. Také bych chtěla za celý náš soubor poděkovat paní učitelce Lucii Rybáčkové za její obětavý přístup, vyprané a vyžehlené kostýmy a skvělé nápady.

Alena Jelínková

10

01

02

03

04

05

06

07

08

09

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *